Kripto Para

Kripto Paraların Yasaklandığı Hindistan’dan Kafa Karıştıran Hareket!


© Reuters.

Hindistan’ın Başbakanı Narendra Modi, genç bir girişimci olan Harshita Arora‘ya kripto para birimleri ile ilgili geliştirdiği bir uygulamadan dolayı ödül verdi. Arora’nın kripto para birimlerinin fiyatını takip için geliştirdiği uygulama aslında politik bir etkiye de sahip olabilir.

Hindistan’da Kripto Para Yanlısı Gelişme
Şu an için kripto para platformlarına bankalar veya finansal kurumlar tarafından hizmet verilmesi yasak. Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yürürlüğe konulan mevzuat, buradaki haberden de okunabileceği üzere kripto para birimlerini yasaklamasa da insanların kripto para alıp satabilecekleri bütün yolları kapatma yoluna gitti. Dava hala devam ediyor ve bütün kripto para topluluğunun gözü Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından verilecek karara çevrilmiş durumda.

Başbakan Modi tarafından yayınlanan ve haberin en altında da görülebilecek tweet içerisinde, Arora’nın bilim, teknoloji ve insanlık için yaptıklarının bariz olduğu vurgulandı. 2001 yılı doğumlu olan Araora ise yatırımcıları dolandırıcılardan korumak için bu uygulamayı geliştirme kararı aldığını açıkladı. Crypto Price Tracker isimli uygulama direkt olarak portföy yönetimi ve fiyat takibi yapılabilmesini sağlıyor.

Kendisi daha önce de Food AI isimli bir yapay zeka tabanlı uygulama üzerinde çalışmıştı. Aslında geliştiricilerin kripto para veya blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmeye odaklanması da sektör için genel olarak iyi bir gelişme. Bütün bu tanınma ve bilinirlik, kesinlikle ana akım kitlelerin kripto para birimlerini kullanmasına fayda sağlayacaktır.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu