Kripto Para

Kriptolar Hafta Sonuna Denge Kurarak Giriyor

© Reuters.

Bütün hafta boyunca iyi bir artış ivmesi yakalayan kripto para birimleri ve lider kripto para birimi hafta sonuna bir düzeltme dalgası ile girecek gibi görünüyor.

Düzeltme ve Dengeleme
Piyasada yaşanan hızlı artışların ardından gelen düzeltme ve dengeleme hareketlerinin piyasa için sağlıklı olduğundan daha önce sizlere bahsetmiştik. Şu anda da piyasada tam anlamıyla bahsi geçen hareketler gerçekleşiyor ve artış ivmesinin ardından piyasa düzeltme yapıyor.

Tecrübeli yatırımcılar bu düzeltme hareketlerinin piyasa için gerekli olduğunu bildiklerinden telaşa kapılmıyor. Ancak tecrübesiz yatırımcılar bu düşüşlerden korktukları için piyasadan çıkmayı tercih ediyor.

Bunların yanında piyasaya göz attığımızda Bitcoin’in %2.15, Ethereum’un %2.07, Ripple’ın %1.67 ve Bitcoin Cash’in %0.96 gibi fiyat düşüşleri sergiledikleri görülüyor. Bununla beraber tüm piyasada benzer küçük düşüşler yaşanıyor. Ancak son zamanlarda elde edilen kazançlar göz önüne alındığında bu küçük düşüşlerin yalnızca piyasadaki dengeyi sağlamak amacıyla gerçekleştiği ifade ediliyor.

Bitcoin Hala 10.000’in Üzerinde
Bitcoin çok uzun bir süre boyunca 9.000 bandında seyrettikten sonra 10.000 doların üzerine çıkmış ardından şu anda olduğu gibi piyasada bir düzeltme hareketi yaşanmış ve 9.700 dolar seviyesine gerileme yaşanmıştı.

Ancak sonrasında yakalanan artış ivmesiyle yeniden 10.000 doların üzerini gören Bitcoin bu seviyede kalmayı başardı ve analistlere göre bu durum daha yüksek seviyelerin habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı