Kripto Para

Kurumlar bu davayı Bitcoin için nasıl zorluyor?

Bitcoin “dijital altın” olarak herkes için, özellikle kurumlar için piyasada çok değerlidir. İster yükseliş ister düşüş olsun, avantajlı bir duruma atlamaları doğaldır. Bu nedenle, şu anda Bitcoin düşerken kurumların da çekilmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, en fazla karı elde etme alışkanlıkları, bu sefer tarihi kalıplarda beklenmedik bir değişim yarattı.

Bu BTC piyasasında bir değişimin işareti olarak kabul edilebilir mi?

Bitcoin’den kaçan kurumlar mı?

Herkes, Bitcoin’in son zamanlarda akıllara durgunluk veren oynaklığının ve zeminini korumak için nasıl mücadele ettiğinin farkında. Bu, BTC her büyük destek seviyesinden düştüğü için bu haftanın kapanışıyla değişti. Rekt Capital tarafından açıklandığı gibi, Bitcoin, 2021’in en düşük seviyesini kaybetti. Destek olarak 50 haftalık EMA’nın yanı sıra çok haftalı en düşük seviyeyi kaybetti. Bu gibi durumlarda, kurumların çoğu Bitcoin üzerindeki yükseliş pozisyonlarını değiştirdi.

Bu olgunun ilk ve en önemli kanıtı, indirimli GBTC primidir. Geçen haftadan devam eden GBTC piyasa fiyatı, %-11 ile %-15,3 arasında değişen ağır bir indirimle işlem görüyordu. En iyisi olmasa da, Mayıs’ın düşüğü -%21.3’ten hala bir gelişme. Bu, spot piyasalarda şu anda Bitcoin için talebin ne kadar cansız olduğunun kanıtıdır.

GBTC hisseleri indirimli fiyattan işlem görüyor | Kaynak: Glassnode

Benzer şekilde, Düşen Amaçlı BTC ETF girişleri, zayıf kurumsal talebin önemli bir göstergesidir. Bu hafta, Mayıs ve Haziran aylarındaki nispeten güçlü talebe rağmen -90,76 BTC ile en büyük net çıkışları gözlemledi. Bu rakam, Purpose ETF’nin Mayıs ayındaki dramatik piyasa düzeltmelerinden bu yana gördüğü en yüksek çıkışları gösteriyor.

Amaç Bitcoin ETF akışları 3 aylık bir akışla | Kaynak: Glassnode

İlginç bir şekilde, OTC masa holdingleri geleneksel çıkış yapısından saptı ve şaşırtıcı derecede güçlü girişler kaydetti. BTC’nin Kasım 2020’den beri takip ettiği çıkış eğilimini bu hafta kıran grafik, 1.780 BTC’lik net giriş kaydetti. Şimdi, bu, trendin tersine çevrildiğinin bir göstergesi olabilir, ancak bunun sadece kısa vadeli bir etkisinin olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek.

Bitcoin OTC masaları denge değiştirme eğilimi | Kaynak: Glassnode

Bu eğilim değişecek mi?

Kripto pazarında hiçbir gözlem veya spekülasyon mutlak bir garanti değildir. Bu nedenle, evet veya hayır kadar basit değildir. Aynı şeyi detaylandırmak için, 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasında değişen bakiyelere sahip Bitcoin sahiplerinin aktif adreslerine bakabiliriz. İlki yılın en düşük seviyesindeyken, ikincisi Kasım 2020’den beri sürekli düşüyor.

Düşen Kurumsal adresler | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Bununla birlikte, “Bitcoin ve Bitcoin hakkındaki ana akım anlatıları gizeminden arındırmayı ve damgalamayı ortadan kaldırmayı amaçlayan Bitcoin odaklı bir girişim” olarak tanımlanan B-word olayı şeklinde bazı iyi haberler gelebilir. kurumların bunu nasıl benimseyebileceğini açıklayın.” Bu girişim BTC pazarındaki kurumsal talebin durumunu iyileştirirse, “Muskrat” tweeter oyunları için biraz affedilebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: