EkonomiHaberlerTürkiye

KYK borçları silinecek mi? İşte KYK kredileriyle ilgili son açıklamalar


KYK borçları ile ilgili yapılacak yeni açıklamalar çalışmalardaki son durumu gösterecek. Kısa süre önce Bakan Albayrak ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalar yapmıştı. Peki, KYK borcu bulunan öğrencilerle ilgili yapılan açıklamalarda neler söylendi?

BAKAN ALBAYRAK: ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında “KYK borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak, çalışmanın borçları erteleme ya da taksitlendirme olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÖĞRENCİLERİMİZİN LEHİNE OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Üniversitesinde Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla gerçekleştirilen “Her İnsan Bir Dünya” temalı programa katıldı. Burada öğrencilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK kredi borçlarının silinme ihtimaliyle ilgili bir soruya; “Şu anda bu bizim gündemimizde… Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız.” dedi

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Yapılan değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından resmi açıklamanın gelmesi beklenirken çalışmaların borçların faizlerine yönelik olacağı tahmin ediliyor. Yani şimdilik KYK borçlarının tamamının silinmesi gibi bir durum daha uzak ihtimal olarak değerlendirilebilir.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu