Kripto Para

Londra merkezli yatırım firması dijital varlık yatırımları için yeni bir dikey başlattı

Brevan Howard Asset Management LLP, bugün gelecekteki kripto genişleme planlarına işaret eden iki büyük duyurusu yaptı. İlk olarak, riskten korunma fonu, kripto dikeyine liderlik etmesi için Colleen Sullivan’ı işe aldı. İkincisi, dijital varlık yatırımları için yeni bir dikey başlatıyor.

Bunlar, kripto para birimlerindeki özel ve girişim yatırım faaliyetlerini kolaylaştırmak için önemli duyurulardır.

CEO Aron Landy açıklamasında , 

dedi

“Brevan Howard’ın dijital varlık alanındaki çok çeşitli fırsatlara ve bunun uzun vadeli makro yatırımcılar için önemine olan inancı, Colleen’i firmada ağırlamaktan memnuniyet duymamızın nedenidir,”  [19459005 ]

Brevan ile olan ilişkisinden önce Sullivan, Chicago merkezli CMT Digital’in kurucu ortağı, CEO’su ve Ortağıydı. Bölümü, kripto varlık ticareti, blok zincir teknolojisi yatırımları ve dikey olarak yasal ve politika katılımına odaklandı. Hedge fonu şimdi aynı teknoloji dikeyinde genişlemek istediğinden, BH Digital adlı özel bir bölümü de tanıttı.

Nisan ayının başlarında, İngiliz fonunun bildirildiğine göre 5.6 milyar dolarlık fonunun %1.5’ini dijital varlıklara ayırmıştı. Ek olarak, Bitcoin dışında, diğer likit tokenlere ve kripto girişimlerine çoktan daldı.

Bu duyurulardan önce bile, kurucu Alan Howard kriptoya kişisel yatırımlar yapmıştı. One River Asset Management’ta %25 hisseye sahip olduğu ve Copper gibi kripto işlerinde hissesi olduğu bildiriliyor. ortak. ve Elwood. raporlarına göre, eski CEO’nun kripto işlerinde en az dokuz yatırımı var.

Son zamanlarda, Tudor Investment Corporation ve Third Point gibi birçok hedge fonu kripto sularını kontrol ediyor. Daha geçen hafta, Bain Capital Ventures (BCV), BCV Crypto Fund I, L.P.

adlı kripto odaklı bir fon için başvuruda bulundu.

Neden hedge fonları tarafından artan yatırımlar

Küresel riskten korunma fonlarına ilişkin bir PwC 2021 raporu nedenleri belirtir. Çoğu hedge fon yöneticisi tarafından dijital varlıkları dahil etmek için verilen birincil sebep “genel çeşitlendirme” idi. Bunun dışında, “yeni bir değer yaratma ekosistemine maruz kalma” ve “enflasyona karşı korunma” yeteneği, hedge fon yatırımları arasında kriptonun artan popülaritesinin diğer nedenleriydi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: