Kripto Para

MakerDAO kurucusu, iklim değişikliği sorunlarını ele almak için amaca yönelik DAO’yu önerdi

İklim değişikliğiyle ilgili artan endişeler en hafif tabirle acildir ve gerçek çözümlere ihtiyaçları vardır. MakerDAO ‘ün kurucusu Rune Christensen yakın zamanda bu konuyu ele aldı. , MakerDAO’nun iklim değişikliği sorununu çözmesini savunuyor.

Bankless podcast’inin son ​​sayısında , Christensen söz konusu sorunun farklı yönlerini vurguladı, ancak özünde tek bir hedef vardı – kârdan ziyade amaca yönelik bir DAO’ya duyulan ihtiyaç. “ temiz para ” sürüşünün önemine ışık tuttu,

“Her şeyi bu temiz para vizyonu etrafında toplama konseptini buldum. Ve DAO’ların sorusu, bir DAO’nun nasıl organize edilmesi gerektiği ve bu amaca yönelik bir DAO kavramı ile kar odaklı bir DAO’ya karşı. Bence bu gerçekten çok eski bir konu…”

Şu anda, DAO’larla ilgili “temel oyun teorik sorunları”, yönetişim saldırıları gibi şeylerdir. Basit bir ifadeyle, eğer biri gerçekten oy hisselerinin çoğunluğunu kontrol ediyorsa, örneğin DeFi’de, protokoldeki tüm varlıkları doğrudan çalabilir. “Bitcoin’in kendisi de aynı şey tarafından yönlendirildi.” “Zehirli maksimalizm, Bitcoin’cilerin daha iyi bir amaç için birlikte çalışmasının bir yoluydu” dedi.

Buna ek olarak, çevresel ekonomik krizde de bir artış oldu. Kriz artı mevcut siyasi istikrarsızlık kolayca USD’nin hiperenflasyonuna neden olabilir. Mevcut finansal sistem, iklim değişikliği ile ne olacağını görmezden geliyor. Ama neden? Buna Christensen , ,

yanıtını verdi.

“…iklim değişikliğinin gerçekliği, fiziksel dünyada mümkün olmadığıdır. Ne yazık ki bu tam üstel dönüşümleri alamıyorsunuz, bu çok artımlı, yapılması mümkün olan şey.”

Daha önce, yönetici platformların iklim değişikliği endişelerini gidermek için atabileceği adımları vurgulamak için bir gönderi yazmıştı. Bunu başarmanın bir yolunun MakerDAO’nun merkezi olmayan teminat taahhüdünü sağlamak olduğunu belirtti.

Daha fazlası var

Ayrıca, Christensen aynı şeyi başarmak için birkaç öneri daha ekledi. Farklı terimlerle farklı likidite riskleri sağlamayı, farklı sermaye maliyetini, farklı risk parametrelerini ve ayrıca dışsallıkları da hesaba katmayı tartıştı. “Yalnızca bir varlığın doğrudan riski değil, aynı zamanda bu varlığın diğer her şey için ürettiği dış risk de…” dedi.

Bu arada, Maker “iklim eylemi için artan ivme”de bir ses haline gelebilir.

gibi yaklaşım konusunda iyimserliğini koruyor.

  ” (Bu), Société Générale üzerinde dolaylı bir tür baskı yaratıyor… diğer bankalar da ESG endişelerini, dışsallıkları ve nasıl iş yaptıklarını gerçekten dikkate almaya başlıyor.”

Burada, Fransız çokuluslu bankacılık devi Société Générale’nin (SocGen) bu ayın başlarında ‘e, DeFi kredi platformunun banka tarafından ihraç edilen zincir üstü tahvil tokenlerini kabul etmesi için bir başvuruda bulunduğunu belirtmek önemlidir. stablecoin DAI kredisi için teminat.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: