EkonomiHaberlerTürkiye

Malatya Tohma Köprüsü açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantıyla katıldığı Malatya’daki Tohma Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları:

-Malatya ovasının iki yakasını birbirine bağlayan bu köprü bölge ulaşımının can damarlarından birisidir.

-Bu köprünün bölgenin turizm ve ticaretine önemli katkıda bulunacağını düşünüyorum.

-Bu sıkıntılı süreçte bile tarım üretimimiz sanayi üretimimiz rekor üstüne rekor kırıyor. Tüm alanlardaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

MEGA PROJELERİN YARISINDAN FAZLASI TÜRKİYE’DE

-Milletimizin desteği ve teşvikiyle 18 yılda her alanda Türkiyenin çehresini değiştirdik. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir.

-Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere daha büyük yatırımlara yöneldik.

-Altyapımızın gücünden aldığımız cesaretle her alanda sürekli hedef yükseltiyor, yeni kapasitelerimizi artırıyor, üretim alanlarını özellikle genişletiyoruz.

-Cumhuriyetin ilk yıllarındaki kalkınma atılımı maalesef daha sonra akamete uğramış, başlatılan sanayileşme hamlelerinin önü birer birer kesilmiştir. Menderes’in yeniden başlattığı kalkınma hamlesinin cevabı darbeyle verilmiştir.

-Türkiye kalkınma mücadelesindeki gecikmişliğinin bedelini uzunca bir dönem ihmal edilmişlik, geri kalmışlık, fakirlik olarak ödemiştir. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir. Her alanda sürekli hedef yükseltiyor, kapasitelerimizi artırıyor. Yeni üretim alanlarını genişletiyoruz. Aziz milletim; Birileri ne diyor? En yetkili isimleri marifetiyle milletin karşısına çıkıp iktidara gelirsek ‘tüm projeleri durduracağız’ diyorlar. Gezi olayları sırasında da karşımıza aynı taleplerle çıkılmış, tüm projelerin durdurulması istenmişti.

-Ülkemize yönelik sinsi hesaplar içinde olan uluslararası spekülatörlerden terör örgütlerine kadar her alçaklığın altından benzer gayretlerin çıktığını da gördük. Türkiye’nin kalkınmasını, büyümesini, güçlenmesini, bölgesel ve küresel güç hedeflerini hayata geçirmesini istemeyen kim varsa hep projelerimize saldırdı.

Devamı geliyor…


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: