Kripto Para

Mastercard, kripto cüzdanlar ve borsalar için kart programının geliştirildiğini duyurdu

Ödeme işleme devi Mastercard, kripto para cüzdanları ve borsaları için kart programını geliştirdiğini duyurdu. Şirket, ortakların kriptoyu geleneksel itibari para birimine dönüştürmesini basitleştirmeyi hedefliyor ve bunu başarmak için Evolve Bank & Trust, Paxos Trust Company ve Circle ile çalışıyor.

Resmi bir duyuruya göre, bu ortaklar, daha fazla bankanın ve kripto şirketinin dijital varlıklarını harcamak isteyen kişilere bir kart seçeneği sunmasını sağlamak için bu yeni yeteneği test etmede Mastercard’a yardımcı olacak. Ödeme işlemcisi tarafından yapılan bu duyuru, rakibi Visa’nın, kriptoyu diğer para birimleri kadar kullanılabilir hale getirmeyi vaat eden kripto kart ödemelerinde küresel bir lider olma duyurusunun ardından geldi.

Mevcut programı ile Mastercard, bankaların ve kripto şirketlerinin mevcut ödeme ağında çalışacak bir kripto kart sunmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Şirket, bunun kripto kabulünü uzak tutan önemli bir acı noktasını çözeceğini iddia ediyor – Anında kriptodan fiat işlemlerine. Mastercard’ın geniş yatırımcı ağı göz önüne alındığında, bu program dünya çapında kriptonun benimsenmesini artırabilir.

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blok zinciri ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı,

dedi.

“Bugün tüm kripto şirketleri, kripto para birimini geleneksel itibari para birimine dönüştürmek için temel altyapıya sahip değil ve biz bunu kolaylaştırıyoruz. Evolve, Paxos, Circle ve daha geniş dijital varlık topluluğuyla olan ilişkimiz sayesinde Mastercard, dünyanın dört bir yanındaki insanlara nasıl ve ne zaman ödeme yapacakları konusunda seçenekler sunma konusunda tüketici tercihi vaadimizi yerine getirmeyi umuyor.”

Paxos ve Circle ile bir ortaklık, kesinlikle bu acı noktasını frenlemesine yardımcı olabilir. Dahası, PAX ve USDC gibi stabilcoinlerin eklenmesiyle, kullanıcılar dijital varlıkları anında stabilcoin USDC’ye ve ardından USD’ye çevirebilecekler.

Birçok kurum son zamanlarda kriptoya eğilim gösterse de, yüksek oynaklık ve düzenleyici gerilim dönemlerinde uzak durdular. Ancak Mastercard, düzenleyici sorunları nedeniyle başı dertte olan borsa Binance için güçlü bir ortak olmaya devam ediyor.

Bu arada, rakibin tarafında, Visa , kripto bağlantılı kart kullanımının 2021’in ilk yarısında 1 milyar doları aştığını belirtti. kripto kart ödemelerinde dünya lideri olduğunu iddia ediyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: