Kripto Para

Miami’de Bitcoin ile vergi ödeme ve maaş alma dönemi yakında başlayabilir

© Reuters.

Investing.com – Kripto para endüstrisinin küresel benimsenme hızı artmaya devam ediyor. Sektöre yakın ilgi gösterdiği bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehri dostu bir hale getirmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Başkan Suarez’in belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş ödemeleri yapmaya hazırlandığı bildirildi.

Bitcoin ile vergi ödemek de mümkün olabilir

Belediye Başkanı Francis Suarez, Miami’yi kripto paraların merkezi haline getirme ilkesiyle paralel olarak pek çok adım atıyor. CoinGape tarafından aktarılan gelişmeye göre vatandaşların vergilerini BTC üzerinden ödemeleri ve belediye çalışanlarının BTC üzerinden maaş almaları adına girişimler başlatıldı. Şehir hazinesi, doğrudan Suarez’in kontrolü altında olmadığından bunun mümkün olamayacağını söyleyenler olsa da Başkan Suarez, bürokratik engelleri aşabilmek adına ay sonunda yasal düzenleme teklifinde bulunacağını açıkladı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, gündemden düşmeyen bir Bitcoin destekçisi. Başkan kısa süre önce, şehrin Bitcoin’e yatırım yapabilmesi için bir teklif de sundu ancak Florida tüzüğü sınırlamaları yerel yönetimlerin bu kadar değişken varlıklara sahip olmasına izin vermiyor.

Suarez bu konudaki üzgünlüğünü şöyle dile getirdi:

“Kararı gündemimize koyduğum anda Bitcoin alabilseydik, yüzde 30 veya 40 oranında kâr ederdik. Ben de bir dahi gibi görünürdüm.”

Yazar: Deniz Engin

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu