Kripto Para

Milyarder Tim Draper Gençlere Seslendi: Bitcoin Alın!


© Reuters.

Milyarder (BTC) yatırımcısı ve risk sermayedarı Tim Draper, yakın zamanda yayınlanan bir röportajında gençlere Bitcoin alma tavsiyesinde bulundu. Milenyum kuşağı olarak da bilinen 1981 – 1996 arasında doğan nesle seslenen Draper, Bitcoin’in kesinlikle gelecek vaat eden bir yatırım olacağını vurguladı.

“Bitcoin’e bakıp şunu söylüyorsunuz, ‘Bu çok harika çünkü bu benim babamın Oldsmobile marka aracı değil. Bizim bankacılık sistemimiz şu an Oldsmobile, eski Oldsmobile.”

Amerika menşeli bir araba markası olan Oldsmobile, aslında çok antika unsurları anlatmak için kullanılmakta ve Draper’in bu ifade ile ne anlatmak istediği de oldukça açık.

Bankacılık Sisteminin Sıkıntıları
Draper aslında Bitcoin’in yükselmesini ve değerinin artmasını biraz da bankacılık sisteminin hatalarına bağladı. Bankaların şu an yeni nesilleri trilyonlarca dolarlık borç altına soktuğunu açıklayan milyarder isim, mevcut maaşlarla böyle borçların ödenemeyeceğini vurguladı:

“Bu nesil mevcut maaşlarla bu borçları ödeyemezler. Şu an çok zor bir zamandayız ve onlar alıcı olmak yerine kiracı olabiliyorlar çünkü bunu yapmak zorundalar.”

Draper buna ek olarak sermaye ve para aktarımının daha özgür ve kolay bir hal alması gerektiğini ve sınırların bunlara engel olmamasının şart olduğunu vurguladı. Bitcoin ve kripto paralar aslında sınır ötesi ödemelerde şimdiden bir devrim yarattı. Özellikle veya Ripple ağındaki MoneyGram gibi firmalar bu haberden de okunabileceği üzere her geçen gün daha fazla ülkeye yayılıyorlar.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu