Kripto Para

Minswap, 'tüm Cardano ağını merkezsizleştirmek' için toplu madenciliği önerdi

7 Eylül, merkezi olmayan borsa Minswap için bir kutlama günü olmalıydı. Bunun yerine, DEX, eşzamanlılık sorunları nedeniyle test ağını kapatmak zorunda kaldı. Ancak aynısını takiben proje bir çözümü paylaşma sözü verdi.

Merakla beklenen Alonzo hardfork’un Cardano üzerinde akıllı sözleşmeleri başlatmasından iki gün sonra, Minswap şimdi Laminar’ı – bir yığınlama protokolü tasarımı ve eUTxO ölçeklendirme protokolü – tanıttı işlem limitleri dahilinde belirsiz ölçeklendirme ile.

Partiler ve dilimler

Testnet hatasından sonra yayınlanan bir bildirisinde , Minswap ekibi kullanıcılarından özür dilemişti. Cardano’nun eşzamanlılık sorunlarını altı aydan uzun süredir bildiğini kabul etti ve ,

dedi.

“Bu, Cardano üzerinde DeFi protokolleri oluşturan her yetkin ekibin ve geliştirme laboratuvarının üstesinden gelmesi gereken bir sorun. Bu temel bir kusur değil, sadece ele alınması gereken bir tasarım zorluğudur.”

Laminar, toplu işleme kullanarak eşzamanlılık sorununu giderir. Bu durumda, akıllı sözleşme UTxO ile tüm kullanıcı etkileşimleri tek bir işlemde gerçekleşir, böylece hepsi başarılı bir şekilde sonuçlanabilir.

Minswap ekibine göre, bir akıllı sözleşmeyle bir etkileşimin tamamlanmasına kadar yaklaşık 40 saniye veya iki blok sürmesi bekleniyor. Dilimler – veya lamina – ayrı olduğundan ve Laminar bir yığınlama katmanı olduğundan, kullanıcılar likiditelerini geçirmeden sistemleri yükseltebilmelidir.

Laminar’ın kullanıma sunulmasıyla ilgili olarak, Minswap ekibi ayrıca teşvik edilen test ağının Eylül sonu veya Ekim başında yeniden başlatılacağını iddia etti. Süreci hızlandırmak için , kısa vadeli bir zincir dışı sıralama çözümünü kullanmayı planlıyor.

Madencilik çözümleri

Minswap ekibi, bir partinin işlem ücretinin tüm parti katılımcıları arasında bölüneceği toplu madencilik çözümünü önermek için Laminar’ı kullandı. Başlangıçta daha fazla kullanıcı getirmek için Minswap, toplu istek ücretleri yeterli olana kadar erken yığınlayıcılar için yönetim belirteçlerini düşünüyordu.

Bonus olarak, Minswap ekibi ayrıca DEX sözleşmelerini Alonzo’nun 10 milyon birim bellek sınırının altına düşecek şekilde nasıl optimize ettiğini açıkladı.

“Yığın madenciliğinin yalnızca DEX gruplamasının merkezden dağıtılmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda genel olarak tüm Cardano ağının merkezden dağıtılmasına da yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Cardano için kartlar hakkında

Öyle olsa bile, henüz kutlamanın zamanı gelmemiş olabilir. Cardano Topluluğu Twitter hesabı , artan dolandırıcılık konusunda uyardı. Cardano Vakfı yetkilisi Jeremy Firster de sert çataldan sonra dikkatli olmasını tavsiye etti.

Çoğu Cardano kullanıcısı için ademi merkeziyetçilik anahtar olsa da, Hoskinson ağda güçlü oyuncular istiyor. Bu nedenle pek çok kişi hem Cardano’nun DEX ekosistemini hem de onun analitik firmalarıyla ortaklıklarını izleyecek.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Minswap, 'tüm Cardano ağını merkezsizleştirmek' için toplu madenciliği önerdi yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: