Kripto Para

Neden Bitcoin'i piyasaya sürmek, Chivo cüzdanı El Salvador Başkanı için 'çok fazla zorluktu'

Bitcoin’in El Salvador’da yasal ihale olarak sunulması, tüm etkinlik planlandığı gibi gitmese bile, dünya çapındaki kripto para topluluğu için harika bir andı. Orta Amerika ülkesinin başkanı Nayib Bukele o zamandan beri Twitter’a giderek vatandaşlara tüm sorunların çok yakında çözüleceğine dair güvence verdi ve tüm sürecin zorlu olduğunu kabul etti.

dedi.

“Her şeyi üç ayda başlatmak çok zordu ve hatalar yaptık, ancak bunları zaten düzeltiyoruz ve yüz binlerce Salvadorlu Chivo’yu sorunsuz bir şekilde kullanabilir.”

Bununla birlikte, Chivo uygulamasındaki teknik sorunlar nedeniyle yeni akıllı telefon modelleri için uygulama indirmeleri ile birlikte yeni kayıtların geçici olarak devre dışı bırakıldığını söyledi. Yine de, “uygulamada hata kalmayana kadar etkinleştirilecekler” ve bunun yalnızca birkaç gün daha sürmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Başkan, “Chivo cüzdanındaki teknik hataların %95 oranında düzeltildiğini” ve “%100’de çalışmasının” birkaç gün daha süreceğini duyurdu. Bununla birlikte, ülke içindeki 200 ATM’nin ve ABD’deki ek 50 ATM’nin “mükemmel çalıştığını” kaydetti.

Kredi kartı veya banka kartı ile yükleme seçeneği de yarından itibaren devreye girecek ve komisyon ödemeden olacağını da sözlerine ekledi. Cüzdanda tutulacak minimum Bitcoin bakiyesi de 5 dolardan 0,01 dolara düşürüldü. Başkan güvencesini “kullanımı tamamen İSTEĞE BAĞLI” diyerek sonlandırdı.

Başkanın aslında cüzdanın kullanımından mı yoksa Bitcoin’in kendisinden mi bahsettiğini değerlendirmek zor. Hukuk danışmanı yakın zamanda bir röportajda, Bitcoin ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayan işletmelerin, ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını açıklamıştı.

El Salvador, Meksika kripto para borsası Bitso ile işbirliği içinde Chivo cüzdanını yaratmıştı. Resmi kullanıma sunulduğundan bu yana, kullanıcılar uygulamada bir takım sorunlar olduğunu bildirdi. Kapasite hatalarından kaynaklanan bakım sorunları nedeniyle, cüzdan yayına girdikten saatler sonra bile kapatıldı.

Daha da önemlisi, nüfusun %80’i Bitcoin’in ABD Doları cinsinden fiyatından habersiz kaldığından, Bitcoin yasal ihale haline geldiğinden beri ülkede sözde bir ” para birimi kaosu ” ortaya çıktı.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Neden Bitcoin'i piyasaya sürmek, Chivo cüzdanı El Salvador Başkanı için 'çok fazla zorluktu' yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: