Kripto Para

Neden Solana, Polkadot, Kusama bunu yapmaya devam edecek?

Piyasanın altcoinleri , bu sezon Bitcoin’in toparlanmasına yanıt olarak birkaç kez ralli yaptı. Örneğin, yazının yazıldığı sırada, Bitcoin’in bir tür fiyat hareketinin arkasında, Solana, Polkadot, THETA ve KSM’nin beğenileri toplandı. Bu altcoinler piyasa değeri kazandı ve son 24 saat içinde %10’un üzerinde yatırım getirisi sağladı. Bu altcoinlerin önceki rallileri, öncelikle artan yatırım girişlerinden, aktif adres sayısındaki artıştan ve zincir içi aktiviteden kaynaklanıyordu.

Kusama örneğinde, CoinMarketCap verilerine göre fiyat 524$ seviyesine yükseldi. Ticaret hacmi %17’nin üzerinde ve piyasa değeri %20’nin üzerinde arttı. Bu değişiklikler son 24 saatte meydana geldi ve kitlesel kredi yarışı Kusama’yı fiyat rallisine götürdü.

VC’lere güvenmek yerine, projeler 0. günden başlıyor ve tek bir günde fon topluyor. KSM’nin ATH’si 23 gün önce vuruldu ve basın zamanında, fiyat ATH’sinden %15’in biraz üzerindeydi. Aslında, Kusama, birkaç proje için toplu kredi kolaylığının ardından şimdi pazarın en iyi 30 projesi arasında yer alıyor.

KSM fiyat tablosu | Kaynak: Coinmarketcap.com

KSM’nin fiyatı, 60 günden daha kısa bir sürede yaklaşık %50’lik bir düşüşün ardından toparlandı. Bu, altcoin için yükseliş söylemini destekleyen bir trenddi. Son 52 günde KSM’nin en düşük fiyatı 5,15 dolar seviyesindeyken, son düzeltmelere rağmen tekrar bu seviyeye ulaşması beklenmiyor.

Dahası, ticaret hacmindeki ve zincir içi aktivitedeki artışın bu hafta daha büyük bir ralliyi tetiklemesi muhtemel. Örneğin, SOL’nin fiyatı düşerken, ticaret hacmindeki düşüş, SOL’un basın zamanında değerinin altında olduğunu gösterdi. Ticaret hacmindeki artış ve sosyal medyada bahsedilen ilk artış, fiyattaki yükselişin ilk işareti.

Benzer şekilde, THETA’nın piyasa değerinin de %12 arttığı gözlemlendi ve rallinin önümüzdeki hafta gelmesi muhtemel.

DOT ve MATIC gibi piyasanın altcoinleri söz konusu olduğunda, güncellemeler ve ortaklıklar, büyük birikim veya satın almaları tetikledikleri için çok önemli bir rol oynadı. SOL, DOT, THETA ve KSM için fiyat ile ticaret hacmi arasında doğrudan bir ilişki vardır. Likidite fiyatı da etkilediği için likiditedeki artış ve yatırım girişleri bu altcoinler için olumlu işaretler. Bitcoin’in fiyatında veya hakimiyetinde önemli bir değişiklik olmadıkça, altcoinlerin toparlanmaya devam etmesi muhtemel.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: