Kripto Para

Pazar sonrası çöküş: Uniswap’in büyüme kapsamı nedir?

19 ve 20 Mayıs 2021 ileriye dönük sevgiyle hatırlanabilir. Felaketli bir düşüş, bir gün sonra önemli bir iyileşme ile karşılanan düşüşler, baştan sona çift haneli düşüşler gördü. Pazarın dikkati büyük ölçüde fiyat performansına bağlı olsa da, çeşitli projelerin daha büyük geliştirilmesine de odaklanılması önemlidir.

Özellikle Uniswap, 5 Mayıs’taki ilk lansmanının ardından V3 lansmanının ardından önemli veriler kaydetti.

Uniswap v3: Taarruza liderlik edecek DEX mi?

5 Mayıs’ta Uniswap V3 protokolü hayata geçti. Bununla birlikte, birçok kişi lansmanının çok zor olduğunu düşünüyordu. Örneğin UNI belirteci, grafiklerde çok fazla olumlu hareket görmedi. Merakla, iki haftalık faaliyetin ardından, Uniswap nihayet en iyi DEX’ler arasında bir fark yaratmaya başlıyor.

Kaynak: Twitter

verilerine göre, Uniswap V3, V2 zincirinin yanında haftalık hacimler açısından halihazırda 2. en büyük DEX’tir. SushiSwap , Curve ve Balancer’ın beğenileri aynı süre içinde devreden çıkarıldı ve etkileyici istatistik, V3’teki sermaye girişlerinin diğer DEX’lere kıyasla çok küçük olmasıdır. Önerildi,

“Dün Uniswap V3, Uniswap V2 olarak hacmin% 81’ine ulaştı. Bunların hepsi likidite teşvikleri, pasif LP yöneticileri ve hatta yakında 2. katman dağıtımı olmadan. ”

V3’ün getirdiği verimlilik, DeFi’de yeni sermaye verimliliğine izin verebilir ve piyasadaki çöküşlerden bağımsız olarak DEX’ler son derece işlevseldir.

Piyasa düşüşü sırasında, Coinbase, Binance ve Gemini dahil olmak üzere merkezi borsaların çoğu bir süre çevrimdışı kaldı, ancak DEX’ler işlevselliğini korudu.

Şimdi, Uniswap V3’ün erken başarısı, DEX’lerin ileriye dönük daha fazla işlem hacmini emmeye devam edeceğinin ve Uniswap’in mevcut başarısının diğer projelerin de başarılı olmasına izin vereceği gerçeğinin yalnızca bir göstergesidir.

SushiSwap ve Balancer gibiler, gelecek aylarda yeni nesil AMM’lerini piyasaya sürecek ve sermaye verimliliğine yönelik alternatif yaklaşımları da mikroskop altında olacak.

Uniswap’ın V3 temelini atıyor

Fiyat takdiri için zaman uzunluğu, yani UNI belirteci henüz keşfedilmemiş olsa da, V3 potansiyel olarak DEX’ler için likiditenin nasıl iyileştirilebileceğini gösterdiği için diğer DEX’lerin de potansiyelini ortaya çıkaracak. Konsantre Likidite’nin doğal özelliği ile Uniswap, düşüşü azaltabilir ve yatırımcılar alım satım seansları sırasında daha iyi fiyatlar alacaktır.

Platformundaki yenilik, gelişmekte olan diğer DEX’ler için önemli etkilere sahip olabilir ve merkezi olmayan borsaların kolektif ekosistemi, yakında daha da kapsamlı faaliyetler görmelidir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: