Emtia ve Vadeli İşlemler

Petrol, Virüsün Çin Talebini Kemirmesiyle 3 Ayın Düşük Seviyelerinde


© Reuters.

Yazar: Peter Nurse

Investing.com – Çinli yetkililerin koronavirüsün yayılmasını önlemek için artan çabaları, dünyanın en büyük ham petrol ithalatçısının talebi üzerinde büyük etki edecek gibi göründüğünden, petrol fiyatları Pazartesi günü düşüş yaşadı.

vadeli işlemleri %2,8 düşüşle 52,68 dolara geriledi. , %2,7 kayıpla 16 haftanın düşük seviyesi olan 58,30 dolardan işlem gördü.

Çin dışında 12 ülkede de virüsten etkilenme raporlandı – Avustralya, Kanada, Fransa, Japonya, Malezya, Nepal, Singapur, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Vietnam ve Amerika Birleşik Devletleri.

ING’den analistler Warren Patterson and Wenyu Yao, “insan ve ticaret hareketliliğinin engellenmesinden dolayı enerji talebine ilişkin makro endişeler, bunun dışında Libya ve OPEC+ üretim kesintilerine ilişkin devam eden arz endişeleri nedeniyle sıkı olan petrol piyasası üzerinde baskı oluşturuyor” dedi.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun ticaret verilerine ilişkin son açıklamalarla daha çok kayıp yaşanması mümkün görünüyor.

SARS benzeri virüs en az 80 kişinin ölümüne yol açarken, onaylı vaka sayısı 3.000’e yaklaştı. Sonuç olarak, virüsün ilk tespit edildiği Vuhan’ın merkez bölgesi Hubei’deki 15 şehirde tamamen ya da kısmi bir seyahat kısıtlaması ile birlikte, Çin yaklaşık 60 milyon insanı karantina altına aldı.

ING, bu rakamların ICE (NYSE:) ’teki para yöneticilerinin geçen haftaya kadar oldukça boğa olduğunu gösterdiğini belirtti. İdari para net uzunlarının 21 Ocak’ta 428.990 lotta olduğu bildirildi. Bu, hafta bazında 2.828 lota ve Ekim 2018’den bu yana görmediği seviyelere yükseldi.

ING ekledi; “bu, talep beklentilerinin en azından kısa vadede azalması ile bu uzunların bazılarının son birkaç oturumdur likiditasyon yaptığını gösteriyor.”

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu