Borsa Haberleri

Piyasalar – Expedia ve Nvidia Güçlü Sonuçları Üzerine Yükseldi

© Reuters.

Yazar: Geoffrey Smith

14 Şubat Cuma günü piyasa öncesinde ilgi odağında olacak hisse senetleri:

 • NVIDIA (NASDAQ:) %6,1 yükseldi. Şirketin hisse başına kazancı, veri merkezi ve oyun çiplerine olan güçlü talep sayesinde %14 ile beklentilerin üzerinde geldi.
 • Gelir de %5 ile beklentileri aştı ve Covid-19 salgınından dolayı cari çeyrekte Çin satışlarına 100 milyon dolar zarar beklentisine rağmen, şirketin cari çeyrek rehberliği de Wall Street’ten daha iyimser bir görünümde.
 • Expedia (NASDAQ:) %11,7 kazanç elde etti. Online seyahat acentesi 2019’un son çeyreğinde tahminlerin %4 üzerinde geldi.
 • Bununla birlikte piyasa katılımcıları grubun maliyet düşürme planı ile daha çok ilgilendi. Yıllık faaliyet maliyetlerinde 500 milyon dolar düşüş olmasını beklediğini söyledi. Sonuç olarak bu yıl FAVÖK’ün %10 üzerinde büyümesini bekliyor.
 • Expedia (NASDAQ:) şimdi %10 düşük seviyede işlem görüyor.
 • Pinterest (NYSE:) %2,9 düşüş yaşadı. Facebook (NASDAQ:) daha büyük bir rekabete yol açma ihtimali olan “Hobbies” adlı taklit bir uygulamayı ortaya çıkardıktan sonra bu düşüş yaşandı.
 • Facebook (NASDAQ:) yeni projeye yapılan daha yüksek harcama olasılığına aldırmadan %0,7 yükseldi.
 • Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

  ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
  Source link

  İlgili İçerikler

  Başa dön tuşu
  Kapalı