Borsa Haberleri

Piyasalar – Sprint ve T-Mobile, Mahkemenin Birleşmeye Onay Vermesinin Ardından Yükseldi

© Reuters.

Yazar: Geoffrey Smith 

Investing.com – 11 Şubat Salı günü piyasa öncesinde ilgi çekecek olan hisse senetleri:

 • Jones Lang LaSalle (NYSE:) %4,4 yükseldi. Kazanç ve gelirlerinin dördüncü çeyrekte tahminlerin oldukça ilerisinde olduğunu raporladı.
 • HFF ile başarılı entegrasyonu üzerine 5,82 dolar tahminlerine kıyasla hisse başına 6,35 dolar temel kazanç elde etti. Şirket 2020 için net bir rehberlik vermese de “pazar payını elde etme ve uzun vadeli büyüme fırsatlarından faydalanma yeteneklerine olan iyimserliğe ve güvene” sahip olduklarını söyledi.
 • Slack Technologies (NYSE:) hisseleri dalgalı seyretti. Şirket, Pazartesi günü Business Insider’dan gelen raporu önemsemedi. Rapor IBM (NYSE:) ile önemli bir anlaşmaya vardığını iddia etti. Mesajlaşma teknolojisi şirketi bir SEC dosyasında “IBM yıllardır Slack’in en büyük müşterisi ve zamanla Slack kullanımını artırdı” dedi.
 • Sprint (NYSE:) %73 kazandı. New York’ta bir bölge hâkimi, pek çok eyaletten başsavcıların T-Mobile ile birleşmesini engellemeye çalışmak üzere açtığı bir davayı reddetti.
 • T-Mobile US (NASDAQ:) hisseleri %8 civarı artış kaydetti. AT&T (NYSE:) ve Verizon’un (NYSE:) müşterilerini kazanmaya ve piyasaya yeni katılanların kendisini savunmasına yardım edebilecek bu birleşme, ülkenin 3 ve 4 numaralı kablosuz ağlarının birleşmesinin yolunu açıyor.
 • Under Armour (NYSE:) %13,2 düşüşle iki ayın en düşük seviyesine geriledi. Şirket cari mali yılda 425 milyon dolar değerinde yeniden yapılandırma masrafıyla yüz yüze olacağı uyarısını yaptı. Yaklaşık 200 milyon doları, New York’taki bir numaralı mağazasının planlarını askıya almasına neden olabilir.
 • Under Armour ayrıca koronavirüs salgınından dolayı cari yılda satışların 60 milyon doları görmesini ve tüm yıl gelirinin “tek basamaklı düşük bir yüzde” oranında gerilemesini beklediğini söyledi.
 • Hasbro (NASDAQ:) %5,6 yükseldi. Şirket, ‘Frozen II’ ve ‘Star Wars’ satışlarının desteğiyle beklenenden daha iyi bir çeyrek dönem raporladı.
 • Temel kazancı 1,24 dolar tahminlerinin %30 üzerinde gerçekleşti.
 • Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

  ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
  Source link

  İlgili İçerikler

  Başa dön tuşu
  Kapalı