Kripto Para

Ripple, ‘dünyanın ilk devlet destekli stabilcoini’ için Palau ile el ele verdi

Palau adası ülkesi, Ripple ile bir ortaklık ilan eden en son ülkedir. İşbirliği, ülkenin XRP Ledger (XRPL) ile ulusal bir dijital para birimi stratejisini keşfetmeye hazırlanıyor.

Batı Pasifik ülkesi ve Ripple şimdi , sınır ötesi ödeme stratejileriyle birlikte ilk USD destekli dijital para birimine bakıyor.

Bir açıklamada, Palauan Başkanı Surangel Whipps Jr. ,

dedi.

“Ortaklığın ilk aşaması, bir sınır ötesi ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlayarak ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini keşfetmeye odaklanacak.”

San Francisco merkezli blok zinciri firmasına göre, bu ortaklık “dünyanın ilk hükümet destekli ulusal sabit parası”nın uygulanmasını içerdiğinden benzersizdir. Özellikle eRipple, CBDC benzeri deneye “teknik, iş, tasarım ve politika desteği” sağlamaya ayarlandığından. Firmadan bir açıklama, kullanım durumlarının bir şekilde “merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) uygulanabilir bir alternatif” olacağını ortaya koydu.

Finansal ve iklimle ilgili hedeflere ulaşma bağlamında, Ripple Merkez Bankası Anlaşmaları Başkan Yardımcısı James Wallis, ,

belirtti.

“Ülke için gerçek bir ekonomik ve sosyal etki yaratmak için teknolojimizi ve deneyimimizi Palau’nun benzersiz özellikleriyle bir araya getirmek için harika bir fırsatımız var.”

XRPL, diğerlerinin yanı sıra BirlVerge Krallık, Bhutan, Tayland ve BAE gibi ülkeler de dahil olmak üzere geçmişte birçok finansal kuruma ve devlet kurumuna bu tür hizmetler sağlamıştır. Bunlar arasında, Ripple’ın yakın zamanda BirlVerge Krallık’ta dijital para biriminin geliştirilmesi ve uygulanması için Digital Pound Vakfına katıldığını duyurduğunu belirtmekte fayda var.

Bundan önce Ripple, dijital bir Ngultrum için perakende, sınır ötesi ve toptan CBDC ödeme sistemlerini test etmek için Bhutan’ın Kraliyet Para Otoritesine (RMA) katıldı. Şimdiye kadar, ağ, şirketten alınan verilere göre 5.400’den fazla para birimi çıkardı ve işlem gördü.

Yakın tarihli bir röportajında ​​, RippleX Genel Müdürü Monica Long ayrıca yaklaşmakta olan yeni ortaklıklara işaret ederek, “dünya çapında merkez bankalarıyla çok, çok sayıda görüşme yapıldığını” ekledi.

Bunun dışında, XRP Ledger, yakın zamanda bir Ripple Creator Fund duyurusu ile NFT’lerde büyük önem kazanıyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: