Kripto Para

Ripple (XRP) Dev Bir Ortaklığa Daha İmza Attı!

© Reuters.

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki blockchain firması , yeni bir ortaklık haberini takipçileri ile paylaştı. Ripple’ın ortaklık imzaladığı yeni kurum ise Mısır’ın en büyük bankalarından birisi olan Mısır Ulusal Bankası olarak açıklandı.

RippleNet’e Katılan Banka Sayısı 300’ü Aştı
Ripple’ın finans kurumları ve bankalar için piyasaya sürdüğü RippleNet platformu 2019 yılının sonlarında bile 300’den fazla kuruma ulaşmıştı. Ripple’ın bu devrim niteliğindeki ağının katılımcılarının artması, doğal olarak fiyatının da artmasına yardımcı oldu.

Mısır Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Dalia El-Baz da konu hakkında yaptığı açıklamada RippleNet’in 300’den fazla finans kurumuna sahip olduğunu ve “inanılmaz bir şekilde” büyümeye devam edeceğine inandığını vurguladı. Yeni ortaklıkla gelen avantajları açıklayan Başkan Yardımcısı, bunun likiditeyi arttırdığını ve döviz aktarımı konusunda hızı yükseltip masrafları azalttığını ifade etti.

Mısır dünyanın en büyük sekizinci havale piyasasına sahip ve yıllık aktarılan para miktarının 20,5 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Ripple daha önce Mısır’a adım atmamıştı ve bu ortaklığın öneminin bir kısmı da buradan kaynaklanıyor. Mısır içerisinde ilk defa bir banka Ripple gibi bir blockchain firması ile ortaklık imzalayıp, havaleler için blockchain teknolojisinden faydalanma kararı aldı.

Bu ortaklığın planlandığı gibi ilerletilmesi, daha fazla bankanın ağa katılmasını ve dolaylı yoldan XRP’nin fiyatının artmasını sağlayabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı