Kripto Para

Ripple’ın yeni ODL koridorları XRP’nin fiyatını etkileyecek mi?

[ad_1]

Ödeme çözümleri son birkaç yılda hızla gelişiyor. Dijital cüzdanlar ve blok zincir teknolojisi, bu yeni moda finansal ekosisteme yeni girenler için çıtayı yükseltti.

Bununla birlikte, tüm bu yıllar boyunca, sınır ötesi ödemeleri işlemek ve yürütmek için başta bankalar olmak üzere geleneksel kurumlara güvendik. Bununla birlikte, bu sistem çeşitli dezavantajlardan muzdariptir. Yeni başlayanlar için, aracıların varlığı, çok şeffaf olmayan sistem, harcanan uzun zaman ve hileli işlem olasılıkları engel teşkil ediyor.  

İnsanlar bunun farkına varmaya başladılar ve şükürler olsun ki, şu andan itibaren seçebilecekleri seçenekler var. San Francisco merkezli blok zinciri şirketi Ripple Labs, küçük işletme ödemelerinde “büyük fırsatı” zaten belirledi . Ripple’ın pazarların bu bölümünü hedeflemesinin nihai nedeni, sınır ötesi ödemeler için büyüyen bir kaynak olarak hizmet etmeleridir.

“Ripple, blockchain teknolojisinin gücünü kullanarak küresel olarak para göndermek için sorunsuz bir deneyim sunuyor.”

Yeni ödeme teknolojilerinin ortaya çıkması, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) yurt dışından yetenek ve malzeme tedarik etmelerini ve böylece hizmetlerini dış pazarlara genişletmelerini mümkün kılar. Bu da onların yurtdışında ödeme yapmalarını gerektirecek ve işte bu noktada Ripple devreye giriyor. Sınır ötesi ödemelerde İşletmeler Arası (B2B) büyüme, son birkaç ayda önemli bir büyümeye tanık oldu ve bu hem KOBİ’ler hem de Ripple için bir kazan-kazan.  

Kaynak: KOBİ Teknik Raporu

Ek olarak, danışmanlık firması McKinsey, bu pazardan beklenen gelirin %9 artacağını ve 2022 yılına kadar 3 trilyon dolara ulaşmasının beklendiğini tahmin etti. Bilindiği gibi, Ripple’ın gelirinin çoğu Asya Pasifik ve Doğu Avrupa’dan geliyor. Blockchain firması, KOBİ’lerin ağırlıklı olarak fatura ödemeleri, ücretler ve maaşlar ile e-ticaretten oluşacak düşük değerli sınır ötesi akışlarına hizmet vermeye odaklanıyor.  

“KOBİ’lere olan ihtiyaç, geleneksel sistemler tarafından büyük ölçüde karşılanmıyor ve gerçek zamanlı olarak giderek daha talepkar hale geliyor.”

Kaynak : KOBİ Teknik Raporu

“Bankalar ve ödeme sağlayıcıları, maliyetlerini daha da azaltmak ve yeni pazarlara erişmek için dijital varlık XRP’yi kullanabilir.”

Ripple ayrıca İngiltere ve Brezilya’daki yeni müşteriler için aktif olarak yeni ODL koridorları oluşturuyor. İngiltere’deki InstaReM ve Brezilya’daki BeeTech gibi şirketler, RippleNet’i kullanarak Atlantik Okyanusu üzerinde başarılı bir köprü oluşturdular. Bu, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa ve Portekiz dahil olmak üzere diğer ülkelerden B2B ödemeleri ve tüketici havaleleri için yeni koridorlar oluşturmalarına olanak tanıyor.  

Ayrıca, yukarıda bahsedilen kurumların her ikisi de müşterileri için yeni iş fırsatları yaratabilmiş ve bağlantılarını dünya çapında ölçeklendirebilmiştir.  

“Ripple’ın teknolojisi, işlem yapan tüm taraflar arasında veri açısından zengin mesajlaşma içerir ve dünya çapında gerçek zamanlı, talep üzerine, düşük maliyetli ve izlenebilir ödemeler göndermek için standart bir kural seti kullanır. RippleNet ayrıca açık, tarafsız bir protokol olan Interledger Protocol (ILP) aracılığıyla silolu ödeme sistemlerini birbirine bağlar.”

Yeni kurumlar Ripple ile el ele verdikçe, yerel varlıklarının fiyatının (XRP) olumlu bir şekilde etkilenmesi muhtemeldir. Basın zamanında, 7. en büyük kripto 0.83 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: