Kripto Para

Risk ve potansiyel: Hedge fonların Bitcoin stratejisi nedir?

[ad_1]

Kripto para birimleri, birçok insanın portföyünde kendilerine bir yer edinmiştir ve benimseme zamanla artacaktır. Aslında, 2026 yılına kadar, riskten korunma fonu yöneticilerinin varlıklarının ortalama %7,2’sini kripto para birimlerinde tutmaları bekleniyor.

Bu, fon yöneticisi Intertröst tarafından gerçekleştirilen ve dünya çapında 100 hedge fonunun katılımını gören bir anket tarafından önerildi. Yukarıda belirtilen rakamlar sektör genelinde tekrarlanırsa, kriptolarda toplam 312 milyar dolarlık varlığa ulaşacaktır.

Hedge fonları bir süredir kriptolarla derinden ilgileniyor ve ankete göre, katılımcıların %17’si kriptoda %10’dan fazla olmasını bekliyor. Bu rakam zaten endüstrinin hedge fonları arasında büyük bir iştahı temsil ediyor. Aslında, aynı şekilde böyle bir artış, Bitcoin ‘ün daha geniş bir şekilde benimsenmesine de karşılık geldi.

Tanınmış hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin’i satın alırken, Brevan Howard’ın da fonlarının küçük kısımlarını kriptoya aktardığı görüldü. Jones daha önce CNBC ile yaptığı röportajda daha yüksek enflasyonun geçici olduğunu öne sürerek Federal Rezerv’de büyük bir tokat attıktan sonra yatırımcılara Bitcoin’e %5 ayırmalarını tavsiye etmişti.

“Tamam diyorum, dinle. Kesin olarak bildiğim tek şey şu anda altında %5, Bitcoin’de %5, nakitte %5, emtiada %5’e sahip olmak istiyorum.”

Ancak son zamanlarda, piyasaya olan güven artarken, hedge fonları temkinli olmaya devam ediyor. Aslında anket, yatırımcıların varlıklarının yalnızca küçük bir yüzdesini kriptoya yatırdıklarını öne sürdü. Örneğin, Morgan Stanley ve Oliver Wyman yakın tarihli bir raporda

bahsettiler.

“Şu an için kripto yatırımları yüksek risk toleransına sahip müşterilerle sınırlı kalıyor ve o zaman bile yatırımlar genellikle yatırım yapılabilir varlıkların düşük bir oranı.”

Quilter Cheviot Investment Management İcra Direktörü David Miller şunları ekledi:

“Hedge fonları yalnızca risklerin değil, aynı zamanda kriptoların uzun vadeli potansiyelinin de farkındadır.”

Hedge fonları ve hatta kurumlar arasındaki bu ihtiyat, kripto piyasasındaki oynaklıktan ve düzenleme eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kriptolar için düzenlemelerin geleceği belirsizliğini koruyor, ancak Basel Bankacılık Denetleme Komitesi son zamanlarda herhangi bir varlığın en katı banka sermayesi kurallarını taşımaları gerektiğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: