Kripto Para

Sektördeki Cinsiyet Eşitsizliği Risk Teşkil Ediyor


LinkedIn’ın bir kurucu ortağı, kadınların hala Blockchain ve yapay zeka (AI) gibi hızla büyüyen kariyer olanakları konusunda dışarıda kalmalarının sektör için risk teşkil ettiğini dile getiriyor.

Cinsiyet Eşitsizlikleri
Büyük profesyonel sosyal ağ LinkedIn’in kurucu ortağı Allen Blue, 24 Ocak’ta Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısında Blockchain gibi endüstrilerde mesleki alandaki cinsiyet eşitsizliğiyle ilgili endişelerini dile getirdi. LinkedIn kurucu ortağı, küresel toplumu bir çağrı yaptı ve geleceğin meslekleri söz konusu olduğunda istihdamdaki cinsiyet farklılığının daha da genişlemesini önlemek için önlemler alınması gerektiğini dile getirdi. Blue konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Eğer ileriye bakarsak ve bunlar aslında geleceğin meslekleri ise, şayet işler değişmezse erkeklerin bu mesleklerde çalışacağı ve kadınların dışarıda kalacağını kesin olarak biliyoruz.

Blue’ya göre mevcut eşitsizliğin nedeni, kadınların bu alandaki meslek kollarına erkekler kadar kolay erişim haklarının olmaması… Yöneticiye göre eğer işler bu şekilde devam ederse ileride bu cinsiyet eşitsizliğinde çok daha büyük farklar görülecek. Blue konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Beş yıl veya on yıl içinde erkeklerin ve kadınların çalıştıkları meslek farklılıkları çok daha fazla olacak ve dolayısıyla bu durumu değiştirmek de çok daha zor olacak.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar ve Erkekler
Bunların yanında The National’e göre WEF, kadınların erkeklerle aynı ekonomik fırsatlara sahip olmalarının 257 yıl süreceğini dile getiriyor. Buna karşılık, kadınların bugüne kadar AI, Blockchain, yazılım mühendisliği ve bulut bilişim gibi teknoloji ile ilgili işlerin sadece %30’unda yer aldığı bildiriliyor.

LinkedIn, gelişmekte olan teknolojilerle ilgili işlerde mevcut mesleki eşitsizliğe dikkat çekerek bu gidişatla mücadele etmek için aktif olarak çalışıyor. Rapora göre şirket, son 18 aydır şirketin daha eşit çalışma fırsatlarına katkıda bulunmasını sağlamak için yoğun çaba gösteriyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu