Kripto Para

Solana’da yaşanan kesinti sonrasında geliştiriciler Mainnet Beta’yı başarıyla yeniden başlattı Yazar Kriptofoni

Solana’da Yaşanan Kesinti Sonrası Geliştiriciler Mainnet Beta’yı Başarıyla Yeniden Başlattı

Solana Blockchain’inde yaşanan aşırı yoğunluk, ağda kesintilere neden oluyor. 16 saati aşkın süredir devam eden kesinti 2021 yılında yüksek verim beklenen ağ için oldukça endişe verici görülüyor.

Solana ekibi, 15 Eylül’de ana ağ beta sürümünü başarıyla yeniden başlattı. Tam işlevselliğin, yayınlandığı andan itibaren birkaç saat içinde geri yüklenmesi bekleniyor.

Solana Blockchain’inin durumunu izleyen bir Twitter hesabından yapılan paylaşımlara göre, ağdaki işlem yükü saniyede 400.000 işleme kadar yükseldi. İşlem sayısında görülen bu zirveler sonrasında ağda kesintiler meydana geldi ve çatallanmalar meydana geldi. Bellek tüketimindeki artış, bazı düğümlerin çevrim dışı olmasına neden oldu. Bu sorunu çözmek isteyen Solana’nın geliştiricileri, ağın yeniden başlatılmasına karar verdi.

Geliştiriciler sorunun 1. katmanda olduğunu ve Solana’da oluşturulan her şeyi etkilediği bildirdi. Solana’nın şu anda beta aşamasında olduğu ve kesintinin etkilerini bir şekilde iyileştirdiğinin altı çizildi.

Bu gelişmenin hemen ardından Solana’nın fiyatı da önemli ölçüde düştü. Yazım itibari ile , 163,17 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Solana ve Arbitrum Çevrim Dışı Oldu, Saldırılardan Etkilenmedi

Ölçeklendirme platformu Arbitrum da yaklaşık bir saatliğine çökerken çevrim dışı olan tek ağ Solana değil. Arbitrum One, hiçbir fonun riske atılmadığını ve yalnızca yeni işlemlerin gerçekleştirilemeyeceğini açıkladı.

Ethereum da saldırıya uğradı, ancak zarar görmedi. Geliştirici Marius Van Der Wijden, kimliği belirsiz kişilerin Ethereum’a saldırdığını ve bazı Nethermind düğümlerinin geçersiz bir zincire geçtiğini söyledi. Ancak ağı güvence altına alan diğer istemcilerle, düğümler o zamandan beri doğru zincire yeniden katıldı.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu