EkonomiHaberlerTürkiye

Son dakika EYT haberleri… Emeklilikte yaşa takılanlar son durum


EYT haberleri ile ilgili bir süredir yeni açıklama gelmedi. Geçtiğimiz aylarda hükümet kanadından önemli isimlerden peş peşe gelen EYT açıklamaları yaş şartına takılanlarla ilgili çalışmaların sonlandırıldığı yönündeydi. Farklı alternatifler üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda EYT için uygulanacak çözüm yöntemlerinin sürdürülebilir olmadığı bilgisi paylaşılmıştı. Peki, EYT ile ilgili kim neler söylemişti?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT DEĞERLENDİRMESİ

İstanbul’da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şöyle; SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.”

BAKAN SELÇUK’TAN EYT AÇIKLAMASI

Bakanlık olarak EYT konusunda çalışma yaptıklarını belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Bakanlık olarak bizim elimizde 10 küsur analiz var. Her türlü kombinasyonu denedik. Fakat hiçbirisinin maliyeti sürdürülebilir bir maliyet değil.” ifadelerine yer vermişti.

 

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: