Kripto Para

‘Teknik olarak hala düşüş trendinde’ Bitcoin, fiyat servetini tersine çevirmek için buna ihtiyaç duyuyor

[ad_1]

Bitcoin , bir kez daha düzeltmeden önce 30 bin doların altından hızla toparlanarak 32.807 doların günlük en yüksek seviyelerine dokunarak kral para statüsünü yeniden onayladı. Şimdi, birçok kişi yukarıda bahsedilen toparlanmanın geçen hafta sonu yaşanan düşüşlerin bir refleksi olduğunu düşünebilirken, diğerleri Elon Musk’ın “B Word” etkinliğindeki görünümünün bunu körüklediği görüşünde.

Her iki durumda da, Bitcoin’in geçen haftaki fiyat hareketi gerçekten sinir bozucu bazı iniş çıkışlar gösterdi. Örneğin 4 saatlik grafikte, Bitcoin fiyatı, 21 Temmuz’dan sonra %8’lik bir fiyat artışının ardından yükseliş hissi uyandırıyor gibi görünüyordu. Fiyatı düştüğü kadar hızlı yükseldi ve mükemmel bir V benzeri yapı oluşturdu.

Ayrıca, kral Kripto para için işlem hacimlerinin fiyatla birlikte sürekli bir artış görmesi dikkat çekiciydi. Tüm işlem hacmi çubukları yeşil iken, bir yeşil çubuk, 23 Haziran’daki fiyat artışlarından bu yana özellikle en yüksek seviyeye ulaştı.

Peki, Bitcoin tehlikeden çıktı mı?

Bitcoin için sosyal hakimiyet ve döviz akışı dengesi gibi bazı temel ölçütlere kısa vadeli bir bakış, Kripto para için sağlıklı bir resim önerdi. Bir kripto para birimini çevreleyen piyasa duyarlılığını ölçmenin etkili bir yolu, onun sosyal egemenliğini anlamaktır. Bitcoin durumunda, sosyal hakimiyeti 21 Temmuz’da büyük bir düşüş gördü, ancak kısa süre sonra bir U dönüşü yaptı ve ardından fiyat ivme kazandıkça tekrar yükseldi.

Bitcoin’in tüm borsalar için döviz akışı dengesi de, geçen hafta neredeyse hareketsiz olan piyasa aktivitesinde bir artışa işaret eden bir artış gördü. 19 Temmuz’dan beri negatif bölgede kalan akım dengesi pozitife döndü. Ayrıca, Bitcoin’in aktif adresleri de iyi bir artış gördü ve yazı yazılırken 800 bin civarında kaldı.

Kaynak: Sanbase

Ek olarak, emir defteri alım satımlarının değerini borsa girişleriyle karşılaştıran bir metrik olan en iyi Kripto para için ticaret yoğunluğu da bir artış gördü – Daha fazla piyasa katılımcısının satmaktan çok satın almak istediğini gösteren bir bulgu. Bunlar, kripto para birimi için en yüksek haftalık ticaret yoğunluğu değerleriydi.

Ticaret Yoğunluğu Bitcoin; Kaynak: Chainanalysis

King Kripto para bazı makul fiyat artışları ve bazı sağlıklı metrik artışlar kaydettiyse de, özellikle baskı zamanında düzeltmeler halihazırda devam ettiğinden, sağlam bir toparlanma aşamasına girdiği sonucuna varmak için çok erken olacaktır.

Aynı şey popüler analist Benjamin Cowen tarafından yakın tarihli bir video tarafından vurgulandı. Aslında Cowen’e göre, “teknik olarak Bitcoin hala düşüş trendinde.” Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) Bitcoin fiyatına göre ilginç bir düşüş eğiliminin altını çizerek, 

ekledi.

“RSI’ye bakarsak, günlük zaman diliminde genel bir düşüş trendi olduğu dikkat çekiyor. Daha düşük zirvelerden sonra, daha düşük zirvelerden sonra daha düşük zirveler kaydediyoruz. İlki 2021 yılının Ocak ayındaydı, o zaman boğalar en fazla gücü gösteriyordu.”

RSI ile BTC fiyatı; Kaynak: Benjamin Cowen Youtube

Analist ayrıca, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmış olsa da, bunların “o kadar etkileyici” olmadığını ve her ATH fiyatıyla, RSI’nin fiyata karşılık gelen daha düşük zirveler yaptığını da belirtti.

“Bitcoin’in değerinin neredeyse %8 arttığını görmek güzeldi ama şu ana kadar bu düşüş trendini (RSI’nin) kırmadık”

Günlük grafikte, Bitcoin’in RSI’si neredeyse dikey bir artış kaydetmek için yükselmiş olsa da, hala daha düşük bir yüksekti. Dolayısıyla, 56.35 seviyesini geçip geçmediğini görmek ilginç olurdu. BTC 34-35 bin dolar seviyesini aşarsa, RSI’de yoğun girişlere işaret eden bir artış, yukarıda belirtilen seviyeyi kırabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: