Kripto Para

Tether, kripto piyasasına yeni bir sabit kripto para sunuyor

© Reuters.

Investing.com – , Latin Amerika’ya doğru genişlemesi anlamına gelen Meksika pesosuna sabitli yeni sabit kripto parasını duyurdu.

Bugün, Tether tarafından yapılan açıklamada, Meksika pesosuna sabitli kripto paranın kısaltmasının MXNT olacağı ve ilk olarak , Tron ve Polygon ağlarında basılacağı bildirildi. 

Tether, mevcutta ABD dolarına sabitlenmiş USDT, euro sabitli EURT ve yuana sabitli CNHT’nin yanında MXNT ile birlikte 4. itibari paraya sabitli kripto parayı piyasaya sürmüş oldu.

Yapılan duyuruda Meksika merkezli şirketlerin yüzde 40’ının ülkeyi Latin Amerika’nın kripto merkezi haline getirmek istediğine vurgu yapılırken Meksika’nın milyarlarca dolarlık fon akışının sabit kripto para kullanımı için çok önemli bir fırsat olarak görüldüğü dile getirildi. Tether, MXNT ile Latin Amerika’da fon transferleri için daha hızlı ve daha az maliyetli bir yol sunmak istiyor.

Tether, Latin Amerika’daki fon akışını bir fırsat olarak görüyor

Tether.to çatısında çalışacak olan MXNT, Meksika pesosuna bire bir oranında sabitli bir kripto varlık olacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geçen sene Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördüklerini dile getirdi. Ardoino, peso ile sabitli bir stabil varlığın gelişmekte olan piyasalar ve Meksika için bir değer deposu olacağını iddia etti.

Şu an 73 milyar dolar piyasa değeriyle kripto para piyasalarının en büyük stabil kripto varlığını yöneten Tether, MXNT ile Latin Amerika pazarına doğru genişlemesini önemli bir dönüm noktası olarak görüyor. Tether, bu girişimin Latin Amerika pazarında diğer itibari paraya sabitli kripto paralar için öncü olacağını düşünüyor.

Tether, Mayıs ayında zor zamanlar geçirdi 

Tether, ay başında Terra’nın alogitmik sabit kripto varlığı UST’nin çöküşü sonrası oluşan panik ortamında zor günler geçirdi. Yaklaşık iki gün kadar sabitliğini kaybeden USDT, sonrasında toparlanırken bu ay sabit kripto paradan 15 milyar dolarlık bir fon çıkış görüldü. 

Bu süre zarfında daha sağlam duran Tether’in en büyük rakibi USDC’ye talep arttı. USDT’nin piyasa değeri 73 milyar dolar iken USDC, 53 milyar dolar değeriyle en büyük ikinci sabit kripto para olarak hemen arkasından geliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu