Kripto Para

Tether ve Circle, ABD Senatöründen gelen bilgi talepleriyle darbe aldı

Zıtların birbirini çektiğini söylüyorlar ve konu stabilcoinler ve düzenleyici inceleme olduğunda kesinlikle böyle. Şimdi, Tether [USDT] ve Circle [USDC], diğer stabilcoin ihraççılarının yanında bir kez daha ilgi odağı oldu.

Et tu, Senatör?

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Sherrod Brown, Coinbase ,  Gemini gibi çeşitli kripto varlıklarına mektuplar gönderdi. Paxos ,  TrustToken ,  Binance.US ,  Center , Circle ve Tether.

Mektup biçimleri oldukça benzerdi ve senatörün sabit paralar ile ilgili endişelerini ve bunların işleyişiyle ilgili soruları içeriyordu.

Circle’a gönderilen mektuptan bir talepte ,

belirtildi

“Lütfen belirli itfa seviyelerinin ABD dolarına dönüştürülebilirliği de dahil olmak üzere USDC’yi nasıl etkileyeceği veya şirketinizin mali durumunu etkileyeceği konusunda şirketinizin yürüttüğü tüm dahili incelemeleri veya çalışmaları özetleyin.”

Circle CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire, bilgi talebine alenen yanıt veren birkaç kişiden biriydi. Senatörle çalışmaya ve şüphelerini gidermeye istekli olduğunu ifade etti.

Bu arada, Tether ve Bitfinex CTO’su  Paolo Ardoino  , Tether’in sorgulanma konusunda yalnız olmadığını vurguladı.

Geçmiş geçmişte mi kalmalı?

Burada, USDC ihraççısı Circle’ın kısa süre önce SEC tarafından araştırıldığını ve dahası, “tam işbirliği” olduğunu açıkladığını belirtmekte fayda var.

Bu arada Tether, geçmişte herhangi bir bagaj olmadan geleceğe taşınmaya kararlıydı – özellikle, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu [CFTC] tarafından 41 milyon dolarlık bir ceza . Stabilcoin şirketi, Mali Eylem Görev Gücü’nün [FATF] kripto Seyahat Kuralları ile uyumlu olduğundan emin olmak için yeni platformları – Notabene ve Shyft test ediyor.

Şirket ayrıca herkesin düzenleyici duruşunu bilmesini sağladı.

Beni burada destekleyin

Tether tam olarak destekleniyor mu? Ve eğer öyleyse, her USDT Token için bir ABD doları var mı? Bunlar zamansız sorulardır ve şirket bile onlardan bıkmıştır . Ancak kripto platformu Protos, USDT satın almalarını ve büyük alıcıların USDT’yi indirimli alıp almadığını araştırıyor.

Raporunda, Protos ,

iddia etti

“Aslında Tether, kripto endüstrisine sağladığı hizmetleri gizlemek için kendi yolunun dışına çıktı. Büyük ihraçlar için indirimler olduğu söyleniyor. Araştırmamızda, USDT alımları için herhangi bir indirim onayı henüz bulamadık.”

eklendi ,

“Ancak kanıtlanan şey, Bankman-Fried’s Alameda Research ve Cumberland Global’in USDT’nin doğru bir şekilde değerlendiğine güvenen iki üretken Tether alıcısı olduğu. Birlikte, son iki yılda en az 60 milyar dolar değerinde USDT satın aldılar.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: