Kripto Para

Tezos (XTZ), Altcoin Sezonunu Başlatan Coin Olabilir!

© Reuters.

Tezos (XTZ) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %23,80’lik bir yükselişe ve 3,30 dolarlık birim fiyata sahip. İnanılmaz bir hızla yükselen ve en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başaran XTZ, belki de beklenen altcoin sezonunun müjdecisi bile olabilir.

XTZ Kendi Rekorunu Kırdı
Piyasa verilerine göre Tezos son 3 günün 3’ünde de kendi rekorunu kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. XTZ’nin sadece geçtiğimiz hafta içerisinde bile %54 gibi önemli bir yükseliş elde etmesi, aslında bunun 2020 yılının yıldızlarından birisi olduğunu gösteriyor.

2019 yılının başlarında top 20 içerisinde bile yer almayan XTZ, Staking ve buna benzer özellikleri ile beraber hem kendi yükseldi hem de diğer kripto para birimlerini yükseltti. Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı Cosmos (ATOM) gibi diğer kripto para birimleri de staking özelliğinin yaygınlaşması ile beraber ciddi bir yükseliş elde etmişti.

2020’de Bayrağı XTZ Göğüsleyebilir!
Kripto para piyasası 2017 yılında temel olarak Bitcoin’in (BTC) yükselişi ile şahlansa da, durum 2019 yılında farklı gerçekleşti. İlk olarak Binance Coin‘in (BNB), devamında da Litecoin’in (LTC) yükselişi genel olarak birçok altcoin’in fiyatının artmasını sağlamıştı. 2020 yılının başında aynı performansı gösteren Tezos da benzer gelişmelerin yaşanabileceğine dair ihtimalleri arttırıyor. XTZ’nin yükselişi Ethereum‘un (ETH) da yükselmesini sağladı ve piyasa şu an için yemyeşil bir tablo sergiliyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı