Kripto Para

Türkiye de Kampanyaya Dahil!

© Reuters.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, yaşanan küresel krizlerin birçoğuna yardım eli uzatması ile de tanınıyor. Daha önce Avustralya içerisindeki yangınlara bağış yardımı yapan ve bir kampanya başlatan Binance, şimdi de Covid-19 salgını için harekete geçti.

Binance, kripto paralarla toplamda 5 milyon dolara kadar bağış toplamak ve bu salgından en fazla etkilenen ülkelere yardım etmek istiyor. Binance aynı zamanda Twitter üzerinden de #CryptoAgainstCOVID etiketi ile ilk bağışı yaptı ve 1 milyon dolarlık kripto para aktarımını gerçekleştirdiğini belirtti.

Türkiye’ye Binance Yardımı
Fonlar direkt olarak Coronavirüs hastalığından en çok etkilenen ülkeler için kullanılacak. Fonların şu an için Almanya, İtalya, Türkiye, İspanya, İran, ABD ve İngiltere‘deki yetkililere ve yardıma muhtaç kişilere aktarılacak. Binance Charity gelen sorular üzerine yaptığı ek açıklamada da bütün transferlerin direkt olarak tamamen şeffaf bir şekilde aktarılacağını da belirtti.

Binance daha önce de Çin’e yaptığı bağışta 1,4 milyon dolarlık fon aktarımı gerçekleştirmişti. Wuhan İçin Binance isimli bu hareket temel olarak Çin’i kapsadı ve ciddi miktarda medikal malzeme satın alındı. Başlatılan bu kampanya da tıbbi ekipman için kullanılacak gibi gözüküyor.

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Kripto para topluluğu büyüyen bir güç ve bizim bunu yardımseverlik ile daha da güçlendirme fırsatımız var. Topluluğu Covid-19’a karşı yapılan bu girişimde hep beraber aktif rol almaya teşvik ediyoruz.”

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı