Ekonomi

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi bir araya geldi

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi bir araya geldi


12.03.2021 / 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İçecek Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımı ve İçecek Sanayi Meclis Başkanı Ozan Diren başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün gündemindeki konuları görüşmek üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileterek, yeni yönetimin ve çalışma döneminin hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Ayrıca Günay, salgın boyunca büyük sorunlar yaşayan içecek sanayisi sektörünün her sorununun yakından takip ettiklerini belirtti. 

Toplantıya misafir olarak katılım sağlayan Moldova Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor, Moldova’da yatırım fırsatları hakkında bilgilendirmede bulunarak, sektör temsilcilerine

Moldova’da yatırımcı olmanın cazip yönlerini Türkçe sunumuyla aktardı. Moldova’nın Avrupa’da büyük bir pazar haline dönüştüğüne değinen Büyükelçi Croitor, iki ülke arasındaki işbirliğini geliştirmek istediklerini vurguladı. 

Toplantıda tüketicinin yanlış bilgilendirilmesi konusunda Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu’nun, gıdada bilgi kirliliği konusunda Prof. Dr. Nevzat Artık’ın bilgi aktarımı yapıldı. 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Başkanı Ozan Diren’in kapanış konuşmalarıyla toplantı sona erdi.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: