Ekonomi

Türkiye Züccaciye Meclisi Mart Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Züccaciye Meclisi Mart Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi


11.03.2021 / 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla video konferans yoluyla bir araya geldi. ​

Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında; 2020 yılı son çeyrek ve 2020 yılı büyüme verilerini değerlendirdi. Öncü göstergelerin, sanayi üretimindeki iyileşmenin ve artış ivmesinin önümüzdeki aylarda da süreceğini düşündüğünü ifade etti.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünden Güney Asya Ülkeleri Daire Başkanı Çağatay Özden ve Doğu Asya ve Pasifik Ülkeleri Daire Başkanı Elçin İdis RCEP, ASEAN, ve Kuşak&Yol Konuları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İkinci kısımda Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ve Sektöre Olası Etkileri TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A. Saygın Baban’ın katılımlarıyla kapsamlıca ele alandı.

Meclis Üyeleri ayrıca, cam kapak tedarikinde yaşanan sıkıntılar ve yapılabilecekler konusunda istişarelerde bulundu.

Meclisin bir sonraki toplantısının Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: