Kripto Para

Twitter, Bitcoin devrilme ile sosyal medyanın El Salvador’u oldu

Twitter, platformuna kripto para ödeme seçeneklerini dahil ettikten sonra bugün haberlerde yer alıyor. Bunu yaparken , İpuçları adlı yeni bir bahşiş özelliği duyurdu. Bu, kullanıcıların Bitcoin cüzdanlarını diğer ödeme platformlarına bağlamasına olanak tanır.

Ayrıca hizmet, kullanıcıların hizmeti etkinleştiren favori sosyal medya yaratıcılarına Bitcoin bahşiş vermek için Cash App, Patreon ve Venmo gibi platformları kullanmalarına izin verecek. Platform ayrıca, lansmanla birlikte NFT veya değiştirilemez token kimlik doğrulamasını hızlandırmayı da amaçlıyor.

Bahşiş verme birkaç aydır test aşamasında ve aynısı şu anda yalnızca iOS için sunuluyor. Android kullanıcıları yakında bir lansman beklese de, masaüstü kullanıcılarının da arayüze erişip erişemeyeceği belli değil.

Bu arada, hizmeti kullanan profiller için ödemeleri etkinleştirmek için takip düğmesinin yanında yeni bir simge görüntülenecek şekilde ayarlandı.

Bununla birlikte, şu anda bahşiş özelliğinin üçüncü taraf platformların şartlarına tabi olduğunu belirtmekte fayda var.

Twitter Ürün ekibi üyesi Esther Crawford’un

açıklamasına göre

“İnsanların görmek istediği konuşma türlerini teşvik etmeye devam edebileceğimize inanıyoruz.”

Twitter, hızlı transferlere izin vermek için Lightning Network üzerinden bir Bitcoin ödeme hizmeti olan Strike’ı kullanıyor. Ancak şu anda Hawaii ve New York hariç, yalnızca El Salvador ve ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Twitter’ın lansmanın arkasındaki ruhu, sınırsız dijital ödemeleri ve finansal katılımı kolaylaştırmak olsa da, bir Twitter kullanıcısı hemen belirtti,

Haziran ‘te Jack Dorsey, Strike’ın platforma geleceğini doğrulamıştı. Ancak şu anda, muhtemelen dünyanın bazı bölgelerindeki düzenleyici belirsizlik nedeniyle yalnızca belirli bölgelerde sunulmaktadır.

Başka bir Twitter kullanıcısı, Mark Zuckerberg’i Jack Dorsey ile karşı karşıya getirmekte gecikmedi. Daha geçen hafta, Facebook şirket içi kripto para birimi olan Diem’in “kendi sınıfında” olacağını iddia etmişti

.

Gelecekte kripto para birimine bakan daha fazla platformla, Twitter için sırada ne var?

Bununla birlikte, CEO ayrıca platforma daha fazla merkezi olmayan deneylerin geldiğini belirtti.

Dorsey, Haziran ayında ödeme şirketi Square Inc. aracılığıyla Bitcoin odaklı bir DeFi projesini duyurmuştu. Şirket kısa süre sonra TBD’yi başlattı ve bunun “sağlam bir küresel para sistemi” olarak işlev gördüğünü açıkladı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: