Kripto Para

Twitter ve Bitcoin’in LN’sinden önce ‘sadece bir zaman meselesi’….

Bitcoin geçen ay dalgalı bir pazar görüyor olsa da, potansiyeli uzun zamandır biliniyor. Miami’deki Bitcoin konferansı, daha hızlı ödemeleri işlemek için Bitcoin ağının ve bunun üzerine kurulan Lightning Network’ün kullanım durumlarına odaklandı. Çeşitli hayranları ve kullanıcıları arasında Jack Dorsey’in adı da artık bu listeye eklenebilir.

Konferans sırasında neredeyse her yerde ödeme yapmak için LN kullanılabilir ve Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter’a göre bu bir “başarı hikayesi”ydi. Carter belirtti,

“Bu gerçek bir başarı öyküsü. Lightning’in bitcoin üzerine inşa edilmesi dört ya da beş yıl aldı, ancak şimdi çalışıyor. ”

Dorsey, yıldırım hızında ödeme deneyimini geri taşıdı ve yakın tarihli bir tweet’te, BlueSky veya Twitter gibi sosyal medya platformlarının bunu entegre etmesinin yalnızca “an meselesi” olduğunu belirtti. Twitter CEO’su tarafından yapılan bu yorum, kullanıcıların Lightning düğümleri aracılığıyla iletişim kurmasını sağlayan Sphinx mesajlaşma hizmeti hakkında başka bir gönderiyi takip etti. Dorsey, başvuruyu övdükten sonra,

açıkladı.

Dorsey’in coşkusu her zaman Bitcoin topluluğunu iyimserlikle beslemeyi başarmış olsa da, topluluk içinde LN’nin benimsenmesi ve Bitcoin hakkında hala endişeler var.

Aslında, bazı kullanıcılar bir süredir LN’nin benimsenme hızının yavaş olduğuna dikkat çekti.

Bununla birlikte, uygulama sosyal medya platformlarına entegre edildiğinde, benimseme çok daha hızlı bir tempo görebilir. Dahası, veriler bir yıl içinde Lightning Network’teki düğümlerin iki katından fazla arttığını gösteriyor gibiydi.

Bitcoin Visuals tarafından derlenen verilere göre,

Kaynak: Bitcoin Görselleri

Haziran 2020’deki düğüm sayısının 5.915 civarında olduğu bildirildi. Bu sayı, basın zamanında 2 kat artarak 11.842’ye yükseldi. Ekli grafik ayrıca, ödemelere açık olan düğümlerin Ağustos 2020’de arttığını ve aynı zamanda o zamandan beri sürekli bir yukarı doğru itildiğini ortaya koydu.

El Salvador gibi ülkeler Bitcoin’in gerçek potansiyelini fark ettiğinde, ödeme çözümü bunu takip edebilir. Bu, yalnızca Lightning Network’ün benimsenmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ekonomisi ABD doları ile birlikte kripto para birimlerine bağlı olacak bir ülkede kullanım durumunu kanıtlayacaktır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: