Kripto Para

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu Yazar Paranfil

Twitter’ın Yeni Sahibi Elon Musk Oldu

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk oldu. Musk Twitter’ın önce %9,2’lik hissesini almış ve daha sonrasında 44 milyar dolarlık teklif vermişti. İşlemlerin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği belirtildi.

Anlaşmanın şartlarına göre, Twitter hissedarları her hisse için 54,20 dolar alacak.

Anlaşma resmi olarak duyurulmadan önce Musk bugün Twitter’da yaptığı açıklamada, “Umarım en kötü eleştirmenlerim bile Twitter’da olmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demektir.” dedi.

%25 Artış Yaşadı

Elon’un resmi olarak Twitter’ı satın aldığının haberlerinin ardından hem Bitcoin’de hem de Dogecoin’de yükselişler meydana geldi. 0,12 dolar seviyelerinde olan Dogecoin haberden sonra 0,17 dolara kadar yükseliş yaşadı. ise 40 bin doların üzerine çıktı.

Jack Dorsey Geri Dönecek mi?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla Jack Dorsey beklentileri de arttı. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey bir süre önce Twitter’ı bırakmış ve Block’un başına geçmişti. Dorsey ve Musk’ın arasının iyi olduğu bilinmekte ve Dorsey’in geçtiğimiz gün Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Merhaba” demesi Dorsey’in Twitter’a döneceğini ima ettiğine yoruldu.

Elon Musk ile Twitter, Dogecoin üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bir Dogecoin destekçisi olarak Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter Blue aboneliklerinde Dogecoin ile ödeme seçeneğini tanıtmanın iyi olacağını belirtmişti.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu