Kripto Para

Vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF bir ‘polis’ mi?

Bitcoin ETF’leri kripto sektöründe büyük bir öfke ve heyecana neden oluyor. SEC’in bir Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini onaylamasıyla analistler, hareketin ralli kralı Kripto parasını nasıl etkileyeceğini anlamaya çalışıyorlar.

The Investor’s Podcast Network tarafından yayınlanan Bitcoin Fundamentals bölümünün bölümünde, kripto fenomeni Preston Pysh, Unchained Capital yöneticisi Parker Lewis ile Bitcoin ETF’leri ve bunların kripto ekonomisini dönüştürme potansiyelleri hakkında konuştu.

Bitcoin ETF’leri. . .hayır mı hayır mı?

Lewis, kripto sektöründeki güçlü kurumlar nedeniyle, vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF’nin, fiziksel olarak yerlVerge bir Bitcoin ETF yerine SEC’in “ en iyi kaçışı ” olabileceğini belirtti.

Ancak yönetici, bir bütün olarak Bitcoin ETF’lerinden memnun değildi. dedi ,

“Bir ETF, Bitcoin gibi bir parasal varlığı finansal bir varlıkmış gibi etkili bir şekilde ele alıyor. Ve bir ETF aracılığıyla satın alırsanız sonuç olarak ne yaptınız? Gereksiz karşı taraf riskini üstlendiniz ve temelde Bitcoin’e sahip olmak için daha üstün bir şekilde sahip olabilecekken daha düşük bir yol seçtiniz.”

Hareketin etkisine gelince, Lewis, ETF’lerin daha fazla insanı – özellikle milyonerleri – Bitcoin’i ciddiye almaya teşvik edeceğini tahmin etti. Bunun, “ rastgelelik ” nedeniyle fiyatı geçici olarak artırabileceğini kabul etti.

Bununla birlikte, ,

kaydetti

“Ama benim için bu, benimseme eğrisini değiştirmiyor. Bu, bunu temelden değiştiren bir şey değil.”

Borç verme ve vergilendirme

Bitcoin ödünç verme konusunda Lewis, riskleri vurgulamakta hızlıydı. Kral parayı ödünç vermenin varlığın doğasını değiştirdiği konusunda uyardı. Lewis ayrıca dinleyicilere dahil olması muhtemel kurumların “ nihayetinde çok genç ” olduğunu ve hiçbir kurtarma olmayacağını hatırlattı.

Ayrıca marj ticareti riskinden bahsetti ve ,

ekledi

“Bitcoin’i açığa vuran biri için sık sık Bitcoin ödünç veriyorsunuz. Ve oynaklığa dayalı gelir elde etmeye çalışıyorlar.”

Bununla birlikte, Lewis, fiyatlar yükselmezken bir borsanın Bitcoin’i ” işbirlikçi gözetimde ” tutacağı bir pilot proje üzerinde çalıştığını doğruladı.

Bununla birlikte, Pysh ona Bitcoin’i vergilendirmeyi sorduğunda, Lewis daha rahattı.

önerdi ,

“…Bence bir noktada federal hükümet Bitcoin’in vergi muamelesini, onu para birimi olarak kabul etmek için yasal ihale yapıp yapmama şeklinde değiştirecek ve bu sayede muhtemelen sermaye kazançlarını hızlandıracaklar…” [19459002 ]

Bitcoin satarak değil vergiler konusunda endişelenmesine gerek kalmayacağını eklemeye devam etti.

Değişen zamanlar

Düzenleyiciler, Çin’in kripto baskısından dolayı, Amerika’nın şu anda Bitcoin için ortalama aylık hash oranının en büyük payına sahip olduğunun kesinlikle farkındadır.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Amerika’nın ortalama aylık hashrate payı Ağustos 2020’de %4,20’den Ağustos 2021’de %35,40’a yükseldi. madencilik yarışı, düzenleyiciler de yanıt verme baskısını hissedebilir.

Basın zamanında, Bitcoin fiyatı 60.677.44 dolardı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi , 78 değerini kaydetti ve “Aşırı Açgözlülük” sinyali verdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: