Kripto Para

Visa, NFT geliştiricileri için bir program başlatıyor

© Reuters.

Investing.com – Küresel ödeme devi , geçen sene Ekim ayında NFT odaklı içerik oluşturucuları için bir program hazırlığını duyurmuştu. Şimdi ise bu programın resmen başlatıldığı açıklandı.

Visa, program çerçevesinde geliştiricilerin NFT’lerle ilgili projelerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bir yıl boyunca devam etmesi öngörülen program kapsamında sanatçılar, müzisyenler, moda tasarımcıları ve film yapımcıları da dahil olmak üzere içerik oluşturuculara NFT’ler konusunda eğitim verilecek.

Program, temel Blockchain ağları, akıllı sözleşmeler ve NFT pazarları arasındaki etkileşimlerin değerlendirilmesi gibi konuları kapsayacak şekilde Visa’nın kripto ürün ve strateji liderlerinden oluşan ekibiyle mentorluk sunacak.

Şu anda dünya çapında 50 milyona yakın sanatçı, müzisyen ve içerik oluşturucunun, tam veya yarı zamanlı bir gelir kaynağı olarak içerik yayımladığı tahmin ediliyor. 100 milyar doları aşan tahmini pazar büyüklüğü ile yaratıcı ekonomi, en hızlı büyüyen küçük işletme kategorilerinden biri olarak görülüyor.

Visa, içerik oluşturucuların NFT’leri kullanmasına yardımcı olmayı ve dijital sahiplik ile yaratıcı varlıklardan gelir elde etmek için hangi konulara odaklanmaları gerektiğini daha iyi anlayarak bu sektörü daha erişilebilir hale getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Visa kripto başkanı Cuy Sheffield, içerik oluşturucularının bu sektöre yatırımlarını artırdıkça NFT’lerin çok farklı kullanım alanları oluşabileceğini ve NFT’leri, yeni kitlelere, ürün ve hizmetlere köprü olarak kullanmak isteyen kişileri desteklemek istediklerini dile getirdi. 

Bu programın sadece bir başlangıç olduğunu söyleyen Cuy Sheffield, müşterileri için içerik oluşturan ve platformlar da dahil olmak üzere sürekli yeni ürün ve çözümler geliştirdiklerini vurguladı.

Visa, NFT sektörüne ilk olarak 2021 Ağustos ayında CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT satın alarak girmişti. Satın alma sonrasında Visa kripto başkanı, şirketin NFT sektöründe önemli bir rol oynama niyetlerinden bahsetmişti. Visa, müşterilerinin e-ticaretteki geleneksel ürünler gibi, NFT ticaretini de kolayca yapmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Küresel ödeme devi, içerik oluşturucu programını emekli profesyonel beyzbol oyuncusu olan NFT sanatçısı Micah Johnson ile geliştirdi. Visa’nın yaratıcı programı aracılığıyla Johnson, kendi NFT yolculuklarında gelişmekte olan sanatçılara mentorluk sağlamayı amaçlıyor.

Mentorluğun yanı sıra Visa, içerik oluşturucuların kendilerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla tek seferlik bir ödeme yapacak. Visa kripto başkanı Cuy Sheffield bu ödemenin miktarı hakkında bilgi vermedi.

Yazar: Günay Caymaz

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu