Kripto Para

Wall Street Analistinden 40.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini!

© Reuters.

Sadece kripto para sektörünün değil, aynı zamanda Wall Street’in de önemli analistlerinden birisi olan Tom Lee, (BTC) hakkında yine önemli bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Ağustos Ayına Kadar 40.000 Doları Bulacak!
Daha önce özellikle 2017 yılında BTC hakkında tutarlı tahminlere imza atan Lee’nin bu seferki iddiasında ise endeksi de yer alıyor. Lee, CNBC‘ye verdiği bir röportajında, Dow Jones endeksinin, Bitcoin’in 30.000 dolara çıkmadan önce 30.000 puana çıkacağını ifade etti:

Konu 40.000 dolar ve 40.000 puan olunca fikir değiştiren Tom Lee, bu noktaya ilk ulaşan tarafın ise kripto paralar yani Bitcoin olacağını ifade etti. Bunun için Ağustos ayına işaret eden Lee’nin tahmininin tutması için Bitcoin’in o tarihe kadar %200 artış yaşaması gerekiyor. Lee’nin konu hakkında açıklaması şu şekilde:

“30.000 dolar konusunda tahminim Dow’dan yana olurdu ancak eğer ilk 40.000’e ulaşanın hangisi olacağı hakkında konuşmam gerekirse, Dow’u seçmezdim.”

Lee’nin bu açıklamasından sonra CNBC sunucusu Kelly Evans da doğrulama yaptı ve Lee’nin “Bitcoin’in bu yıl neredeyse değerini üçe katlayıp 40.000 barajında Dow’u geçebileceğini iddia ediyor” ifadelerini kullandığını vurguladı.

Lee ve daha birçok analist özellikle Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması konusuna umut bağlamış durumda. Sektörün tanınan ismi Erkan Öz’ün buradan okuyabileceğiniz Bitcoin Halving konusundaki yazısında da benzer noktalara değindiği görülüyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı