Kripto Para

WazirX’in kripto cüzdanlarından para çekmenin neden FEMA’yı ihlal etmediğini açıklaması gerekiyor

Binance’in sahip olduğu Hint kripto para borsası WazirX, İcra Müdürlüğü’nden [ED] bir başka bildirim daha aldı. raporlarına göre, bildirim “kripto cüzdanından para çekme işlemlerini” sorguladı ve borsadan bunun neden Döviz Yönetimi Yasasını (FEMA) ihlal etmediğine dair bir açıklama istedi.

ED, “Çinlilere ait” yasadışı çevrimiçi bahis uygulamalarına yönelik başka bir kara para aklama soruşturmasında WazirX’i zaten araştırıyordu. 2.790.74 crore değerindeki işlemlerle ilgili olarak bir gösteri nedeni bildirimi yayınlamıştı. ED, son bildiriminde yalnızca WazirX’i değil, Hindistan’daki tüm kripto para birimi endüstrisini sorguluyordu. Rapora göre,

“ED bildirimi, kriptoların özüne ve kripto sahiplerinin kripto paraları cüzdanlarından başka bir cüzdana ve herhangi birine serbestçe transfer etmesine olanak tanıyan temel dijital defterin (blockchain) temel yapısına bir soru işareti koyuyor, dünyanın herhangi bir yerinde.”

Daha önce, Merkez Bankası, Hindistan Rezerv Bankası [RBI] kripto para biriminin kullanımına karşı çıkıyordu. Ancak, ED şimdi koroya katıldı ve ülkedeki düzenleyici treni bir kez daha durdurabilir.

Bankalar kripto ödemelerini işlemeyi reddettiği için kripto kullanıcıları ve işletmeler zaten zorluklarla karşı karşıyaydı. WazirX, diğer borsalarla birlikte başka ödeme işleme seçenekleri bulmaya çalışıyordu. ZebPay eş genel müdürü Avinash Shekhar şunları söyledi :

“Birkaç ödeme ortağıyla görüşüyoruz ancak ilerleme yavaş oldu.”

Hindistan’daki kripto işletmeleri ve kullanıcıları arasındaki netlik eksikliği göz önüne alındığında, düzenlemelerle ilgili tartışmayı sürdürmek son derece önemliydi. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Temmuz ayının başlarında kripto para tasarısının kabine notunun “hazır” olduğunu belirtmişti. Parlamentonun Muson oturumu Pazartesi günü başladı ve Hindistan, tasarının Parlamento’da bir ön tartışmaya girdiğini görebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: