Kripto Para

XRP, BitMEX Üzerinde 0,14 Dolara Düştü!

© Reuters.

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi (), son günlerdeki efsanevi yükselişinden sonra BitMEX kripto para borsasında şok bir düşüş yaşadı.

Şeyseller merkezli önde gelen kripto para türev borsalarından olan BitMEX‘in emir defterlerine bakıldığında, XRP’nin bir anda 0,14 dolara kadar çakıldığı görülüyor. Aslında bu durum bazı yatırımcılara göre borsa tarafından yapılan bir hile.

BitMEX Borsasından Kötü Kokular Geliyor
XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,328 dolardan işlem görüyor ve birçok borsada en az 0,30 dolarlık fiyata sahip. Buna rağmen XRP’nin BitMEX üzerinde çok kısa süreliğine 0,13 dolara düşmesi manipülasyon açıklamalarının yapılmasına sebep oldu.

Birçok yatırımcı, halihazırda iyi bir yükseliş elde eden XRP’nin daha da yükseleceğine dair bahse girdi yani long pozisyon emri açtı. Bu da özellikle yüksek kaldıraç kullanıldığında en ufak bir düşüşte bile pozisyonun tasfiye olması ile sonuçlanabilir.

Bazı yatırımcılar bu durumdan etkilenip pozisyonlarının kapandığını vurgulasa da, bazıları ise kendi long pozisyon emirlerinin hala aktif olduğunu ve bu düşüşten etkilenmediğini vurgulamakta.

Durum ne olursa olsun, özellikle boğa piyasasının yaklaştığı ve birçok altcoin’in yükseldiği bu dönemlerde böyle şaibeli işlemler birçok yatırımcıyı piyasadan kaçırabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı