Kripto Para

XRP, Cardano, Dogecoin Fiyat Analizi: 23 Mayıs

Bitcoin 35.000 $ ‘ın altında başka bir çöküş yaşadıktan sonra, büyük cap alts bir kez daha serbest düşüşte görünüyordu. Benzer şekilde XRP ve Cardano, zorlu koşullar altında daha da güneye taşındı. Dogecoin de önemli bir desteğin altına düşerken, benzerleriyle karşılaştırıldığında kayıplar o kadar da dik değildi.

XRP

Kaynak: XRP / USD , TradingView

Aralık 2020’nin sonlarında XRP’nin davasıyla ilgili haberler patlak verdiğinde, kripto para birimi kendini çamurlu sularda buldu. Fiyatı, büyük bir düşüşün ardından 0,17 dolara düştü. Daha geniş bir yükseliş piyasasıyla birlikte davadaki bazı gelişmeler, XRP’nin kaybettiği zemini istikrarlı bir şekilde geri kazanmasıyla birlikte bir kez daha temelini bulmasına izin verdi. Mart sonundan Nisan ortasına kadar 0,44 $ ‘dan yerel zirve 1,96 $’ a sıçrama özellikle önemliydi. Bununla birlikte, son kripto satışları, XRP’nin daha önceki düşük seviyelere doğru hızla ilerlediğini gördü. 0,638 doların altındaki bir kırılma, XRP’nin Aralık ayının 0,228 dolarlık en düşük seviyesine doğru ilerlediğini görebilir.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde piyasa yapısının sallantıda olduğu göz önüne alındığında, kuşatılmış kripto para biriminin, özellikle davası hala devam ederken nedeniyle nerede destek bulacağını tahmin etmek zordu. Sıkıştırma Momentum Göstergesi artan satış baskısına dikkat çekerken, Stokastik RSI düşüş eğilimi göstererek aşırı satım bölgesine yöneldi.

Cardano [ADA]

Kaynak: ADA / USD , TradingView

Cardano % 23,6 Fibonacci seviyesinin altına indi ve 0,95 $ ‘a doğru% 26 geri çekilme için kapıları açtı. Daha geniş pazardaki daha fazla kayıp, ADA için de kayıpları artırabilir ve en kötü durum senaryosu 1.5 $ ‘lık bir yeniden ziyaret görebilir. Bu sonuç, şimdiye kadar 2021 boyunca elde edilen kazanımları boşa çıkaracaktır.

OBV’nin düşüş trendi, piyasada satış baskısı hakim olduğu için açıktı. Chaikin Para Akışı , kurumsal sermaye de kripto para biriminden uzaklaştığı için dengenin altına düştü.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: DOGE / USD , TradingView

Dogecoin ‘in kripto kan banyosundan yara almadan çıktığını söylemek yanlış olsa da, yakın zamanda keşfedilen destek seviyelerini sürdürdü – şimdiye kadar etkileyici bir başarı. Bununla birlikte, alıcı eksikliği, 0.3223 $ desteğinin altına düştüğü için sonunda Dogecoin pazarına yayıldı. Kayıplar, Nisan ayı sonundaki geri çekilme sırasında keşfedilen bir satın alma bölgesi olan 0.179 $ ‘lık bir sonraki desteğe kadar artabilir. Daha fazla destek seviyesi 0,179 dolarda ve hatta 0,144 dolarda kaldı.

Satışa rağmen, OBV keskin bir düşüş gösteremedi ve piyasada bir dereceye kadar satın alma baskısının altını çizdi. Başar Osilatör ‘te yükseliş eğilimi gösteren bir ikiz zirve gözlenirken, ivme muhtemelen satıcılarda kalacaktı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: