Kripto Para

XRP davası: Hinman’ın ifadesinin sahip olabileceği üç sonuç

Ripple ve SEC arasındaki destan, uzun süredir devam ediyor, Aralık ayına kadar uzanıyor ve yakın zamanda sona erme belirtisi göstermiyor. Bununla birlikte, SEC’in eski SEC Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü William Hinman’ın görevden alınmasını engelleme çabaları sonuçsuz kaldığında, geçtiğimiz hafta içinde önemli bir gelişme yaşandı.

Şu anda, yukarıda belirtilen ifade 27 Temmuz’a ertelendi ve her iki taraf da ifadenin kapsamı konusunda anlaşmaya vardı. 2018 yılına dayanan konuşmalarında Hinman, Bitcoin ve Ethereum ‘ün menkul kıymet olmadığını belirtmişti. SEC, bu ifadelerin mevcut davayla ilgili olmadığını iddia etse de, sanıklar SEC ve Hinman’ın genel olarak kripto ve özel olarak XRP hakkındaki görüşüne önemli bir içgörü sağlayabileceklerini savundular.

Ayrıca, bireysel sanıklar davanın düşürülmesi taleplerini desteklemek için Pazartesi günü ek bir mektup sundular. Mektupta, 12 Temmuz’da SEC komisyon üyeleri Hester Peirce ve Elad Roisman’ın düzenlemelerde netlik bulunmadığının altını çizen açıklamalarda bulunarak, bunun ajansın da mücadele ettiği bir şey olduğunu kabul ettiği belirtildi.

Yakın tarihli bir podcast’inde , söz konusu davaya müdahale etmek isteyen bir XRP sahipleri sınıfının baş temsilcisi olan Avukat John E. Deaton, bu ifadenin nasıl Ripple’ın dönüm noktası olabileceğini vurguladı. gerekli. Ona göre, bu, davadaki en büyük iki zaferden ikincisidir; bunlardan ilki, Howey faktörlerine karar vermede mahkemeye yardımcı olabilecekleri için Ethereum ve Bitcoin belgelerinin keşfiydi.

açıkladı

“Eğer XRP, ademi merkeziyetçilik ve yapı bakımından Bitcoin ve Ether’in işlevsel bir eşdeğeriyse ve tüm bunlar, onların kazandığı oyun bitti… Bu Hinman ifadesi onlara, onu bu konuda gezdirme fırsatı veriyor.”

Avukat, bu ifadenin sahip olabileceği ve çoğu Ripple’ın lehine sonuçlanabilecek farklı sonuçları daha da genişletti. Birincisi, Hinman’ın 5. değişiklik için bir hak talep etmesi, onu istemediği hiçbir soruyu cevaplamakla yükümlü kılmayacak bir gelişme olacaktır.

Bununla birlikte, bir hukuk davasında 5. kişiyi savunmak, bir dereceye kadar suça işaret edebileceğinden ve bu imanın kendisi bir suçun kabulü gibi görünebilir ve “kendi başına bir müfettişi görevlendirebilir” gibi, bu eski SEC yöneticisine karşı dönebilir. tüm bunlarla ilgili genel bir soruşturma. ”

Deaton’a göre ikinci muhtemel sonuç, SEC’in mahkeme dışında anlaşmaya varma teklifi olacaktır. Hem SEC’in ayrıcalığa atıfta bulunarak teslim edemediği belgeler ve Hinman’ın ifadesi, gelecekteki argümanlarında Ripple’a yardımcı olabilecek bilgiler sağlayabilir. Bununla birlikte, avukatın eklemesiyle, Ripple’ın anlaşmak için çok fazla teşviki yok,

“Ripple gerçekten istediğini almadıkça Ripple’ın uzlaşması için çok fazla teşvik yok ve bu, XRP’nin kendisinin bugün bir menkul kıymet olmadığını, bir yatırım sözleşmesi dönemi olmadığını ve daha sonra bazılarını kabul ettiklerinin bir beyanı olacaktır. küçük bir para cezası ve SEC, bu kovuşturmadan bir şeyler çıkardıklarını ve başka bir gün savaşabileceklerini iddia edebilir”

Mahkeme Ripple lehine bir karar verirse, SEC’in gelecekte kovuşturmaya karar verdiği her dijital varlık tarafından savunma olarak kullanılabilecek bir emsal oluşturabilir.

İlginç bir şekilde, SEC’in keşif belgelerine uymayı veya teslim etmeyi reddetmesi ve Hinman’a ifade sırasında cevap vermemesi talimatını vermesi, başka bir olası sonuç olacaktır. Bu, mahkemenin davayı önyargıyla reddetmek için şartlı bir emir vermesine yol açacak ve SEC, diğer kripto para birimlerine karşı düzenleyici faaliyetlerine devam edebilecektir.

İfadenin ve devam eden davanın sonucu ne olursa olsun, kripto topluluğunun bununla nasıl başa çıktığını görmek ilginç olurdu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: