Kripto Para

XRP davası: Ripple’ın karşı karşıya olduğu ‘varoluşsal tehdit’ nedir?

Şu anda, devam eden SEC v. Ripple Labs davası, bir dizi önerge ve karşı harekete geçme tehdidinde bulunuyor. SEC’in mahkemeden 60 günlük keşif uzatma talebinde bulunmasından bir haftadan kısa bir süre sonra, sanıklar kendi cevaplarıyla karşılık verdiler. O sırada düzenleyici kurum, Ripple’ın zaten elinde bulunanlar kötü bir şekilde “eksik” olan “duyarlı belgeler” üretmekte zorluk çektiğini iddia etmişti.

Aslında, SEC ayrıca böyle bir uzatmanın yargılamayı geciktirmeyeceğini veya kimseye aşırı yük getirmeyeceğini iddia etti.

Ripple Labs, anlaşılır bir şekilde, sanıkların SEC’in söz konusu uzatma talebine birkaç saat önce itirazlarını dosyalamasıyla farklı hissediyor. Aynı şekilde, sanıklar ajansı eskinin böyle bir talebe muhalefetini “yanlış ifade etmekle” suçladılar. SEC, Ripple’ın muhalefetinin mümkün olan en kısa sürede özet yargıya yönelme isteğinden kaynaklandığını iddia etmişti.

Bununla birlikte, Ripple’a göre, sanıklar böyle bir talebe muhalefetlerinin davalılar için ne kadar önyargılı olacağına dayandığını iddia ettikleri için bu doğru değil. Dahası, aynı dosyada Ripple Labs, SEC’in keşif programını değiştirmek için iyi bir neden üretmediğini de savundu.

Yakın tarihli bir videoda , Ripple ile SEC arasında bir anlaşmanın nasıl görüneceğini tartışırken, avukat Jeremy Hogan, Ripple’ın işini sürdürebileceğine dair güvenceye ihtiyacı olacağını ve ODL , para cezası iflasa neden olacak kadar önemli değil.

Ripple, en son dosyalamasında, davalıların

iddiasıyla aynı şeyin önemini yineledi.

“Bu davadaki gecikme, Ripple’ın Amerika BirlVerge Devletleri’ndeki işine varoluşsal bir tehdit oluşturuyor”

Davanın askıya alınmasının XRP’nin yurtiçi ve yurtdışındaki piyasalarına ve Amerika BirlVerge Devletleri’ndeki kripto varlıkla ilişkili likiditeye nasıl önemli ölçüde zarar verdiğini aktaran sanıklar, ayrıca Ripple’ın dünya çapında ODL’yi yönetmek ve geliştirmek zarar gördü.

“Bu davanın beklemede olduğu her ek gün, XRP piyasalarının ABD’de uygunsuz bir şekilde dondurulduğu ve Ripple’ın işinin haksız yere engellendiği bir gündür. Bu, Ripple için ciddi şekilde zararlıdır ve SEC’in uzatma hareketi bundan bahsetmiyor bile, önerilen gecikmenin neden Ripple’a zarar vermeyeceğini açıklıyor.”

Dahası, mevcut dosyalama aynı zamanda SEC ‘ün zamanlama sırasını değiştirmek için iyi bir neden üretemediğini de iddia etti. Aslında, Ripple’a göre, ajansın hareket uygulamasına çok zaman harcandığına dair iddiası, çoğunlukla kendi “(uygunsuz) yapımı” olduğunu hesaba katmıyor.

2 Haziran tarihli mektubunda SEC, mahkemelerin genellikle mevcut son tarihleri ​​karşılamaya çalışırken “çalışkan” olan nakliyeciler için keşif sürelerini uzattığını belirtmişti. Aynı konuya değinen sanıklar,

“Bu davadaki keşfin kapsamlı olduğu konusunda hiçbir ihtilaf yoktur. Bu, SEC’in gayretli olduğu sonucunu desteklemiyor.”

Herhangi bir davacının yapmayacağı temel düzeyde bir çalışma yapmak, SEC’i tesis etmek için “çalışkan” olmuştur, muhalefet notu sona ermiştir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: