Kripto Para

XRP, Dogecoin, Cardano Fiyat Analizi: 19 Temmuz

Daha geniş kripto para piyasası, sadece 24 saat önce yeşil ticaret belirtileri gösterdi, ancak bugün yavaş bir gündü. Çoğu altcoin, tüm stabil Kripto paraları yasaklayarak, çoğunlukla yan hareketlerle pazar zayıflığı gösterdi, birçok altcoin marjinal olarak düştü. XRP’nin piyasa değeri, sermaye girişlerindeki keskin düşüşle %5,96 düştü, DOGE’nin işlem hacmi de %56,39 düştü ve ADA bir fiyat kırılması yaşayabilir gibi görünüyordu.

XRP

XRP/USD , TradingView

XRP için satın alma baskısı son birkaç haftadır oldukça düşük kaldı ve kripto para 0,638 ve 0,570 dolar fiyat aralığında geziniyordu. Zayıf fiyat hareketi aynı zamanda daha zayıf bir satın alma baskısına yol açar

Yazının yazıldığı sırada, XRP daha da düşmeye ve 0,546 dolar destek seviyesinde dinlenmeye hazırlanırken 0,570 dolardan mevcuttu. XRP fiyatları ani bir yükseliş eğilimi görmez ve 0,638 dolarlık direnç seviyesini aşarsa, yükseliş devam edebilir.

Parabolik SAR , noktalı çizgiler kendilerini şamdanların üzerinde hizalayarak piyasada devam eden bir fiyat düşüş trendine işaret ederken fiyatın aşağı yönlü hareketini doğruladı. Chaikin Money Flow , satış baskısı arttıkça sermaye girişlerinde keskin bir düşüş gösterdi. Benzer şekilde, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım ve düşük değerli bölgeye doğru ilerliyordu çünkü gösterge 30 işaretinin hemen üzerinde duruyordu.

Dogecoin (DOGE)

XRP, Dogecoin and Cardano Price Analysis: July 19

DOGE/USD , TradingView

DOGE , fiyatlarda sadece 48 saat önce bir an için hafif bir artış yaşadıktan sonra aşağı yönlü fiyat hareketi gördü. DOGE, son 24 saatte %5.8 düştükten sonra 0.175 $ seviyesinde işlem gördü.

Daha fazla kayıpla birlikte, DOGE’nin aşağıya inmesi ve tekrar 1,69$ seviyesine ulaşması muhtemeldir. Satın alma baskısının olmaması da ayıları daha da sağlamlaştırdı, konsolidasyon gibi görünmesine rağmen, Kripto paranın mevcut fiyat seviyesinin altına düşmesi bekleniyor.

Bollinger Bantları hafif farklılıklarla paralel kaldı, bu da fiyat hareketinin sınırlı bir aralıkta kalacağını ve piyasa oynaklığı olasılığının çok az olacağını gösterdi. Fiyatlar 48 saat önce kısa bir süre yükselirken, MACD göstergesi bir yükseliş geçişi kaydetti. Ancak, basın zamanında, yükseliş sinyalinin boyutu azaldı.

Chaikin Para Akışı düştü ve yukarıda bahsedildiği gibi Kripto paraya olan talebin azalması nedeniyle sermaye çıkışlarının sermaye girişlerinden önce geldiğini gösteriyor.

Cardano (ADA)

XRP, Dogecoin and Cardano Price Analysis: July 19

ADA/USD , TradingView

Cardano dünden bu yana %3,3 düştü ve yazı yazılırken 1,15$’dan işlem görüyordu. ADA geçen hafta yatay bir hareket yaşadı ve kripto para, kendisini hemen yukarı yönlü bir harekete hazırlamazsa mevcut fiyat seviyesinin altına düşebilir ve yakında 1,09 dolarlık destek bölgesinde durabilir.

Varlık bir süredir düşüş eğilimini sürdürdüğü için 1,27 dolar seviyesinde yüksek direnç gördü. ADA’nın piyasa değeri, fiyatlar düşüş eğilimindeyken %4,43 düştü.

Sıkıştırma Momentum Göstergesi bir sıkışmayı resmettiğinden, piyasa daha az fiyat dalgalanması olasılığıyla doymuş görünüyordu. Fiyatlar konsolide kaldığı için olası bir kırılma olabilir. MACD bir yükseliş geçişi gözlemledi ve bunu yükseliş sinyallerinin başlangıcı izledi, ancak basın zamanında yeşil histogramlar küçülüyordu.

Ortalama Yön Endeksi , varlığın konsolide aşamasından çıktığını ima etti, ancak gösterge 20 işaretinin biraz üzerinde olduğu için yine de pazar zayıflığı gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: