Kripto Para

XRP Fiyat Analizi: 18 Mayıs

XRP ‘ün fiyatı bir gün içinde% 29 arttı ve bu artış değerini 1,32 dolardan 1,70 dolara taşıdı. Ancak değer 1,70 $ ‘a yükselirken, ani satış baskısı görüldü. Bu baskı XRP’nin değerini 1.60 dolara itti ve bu aşağı doğru gidişat devam edebilir.

XRP saatlik grafik

Kaynak: XRPUSD TradingView’de

Yukarıdaki tabloya göre, XRP 1.59 $ ‘da desteğin hemen üzerindeydi, ancak artan satış baskısı ile düşüşe geçebilir. Dijital varlık için bir sonraki destek, yakında test edilebilecek olan 1.55 $ ‘da görüldü.

Muhakeme

Bitcoin pazarı düşüyordu ve XRP’nin onunla olan ilişkisi göz önüne alındığında, dijital varlık güçlü bir düşüşe tanık oluyordu. Bollinger Bantlarının genişlemesinin gösterdiği gibi piyasadaki oynaklık artıyordu. Sinyal çizgisi mum çubuklarının altında hareket etmişti. Sinyal çizgisi yukarı doğru işaret ediyordu ve devam eden satış baskısı, sinyal hattının mum çubuklarının üzerinden geçmesine neden olabilirdi.

Artan satın alma baskısı göreli güç endeksi ile görüldü. Satış baskısı artmadan önce göstergenin değeri 72’ye ulaştı. Bu yüksek değer, satın alma baskısının yüksek olduğunu ve pazarın alıcılarla doyduğunu gösteriyordu. Fiyat düştükçe, daha fazla satış baskısı görüldü ve bu RSI’yi 64’e itti. Devam eden bir satış, RSI’yi satış ve alım baskısının piyasayı düzleştireceği denge bölgesine doğru itecektir.

Bu arada, momentum yüksek kaldı ve XRP piyasası bu ivmeyi istikrar sağlamak için kullanabilir.

Önemli seviyeler

Giriş seviyesi: 1,58 $
Kâr Al: 1,52 $
Stop seviyesi: 1,63 $
Ödül Riski: 1,29

Sonuç

Mevcut XRP piyasası fiyatta bir artış gördü, ancak bunu müteakip bir düşüş izledi. Fiyat 1.60 $ ‘ı vurdu ve 1.55 $’ lık desteğe doğru hareket edebilir. Yüksek volatilite ile XRP piyasası, alıcılar ve satıcılar arasında bir mücadele görebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: