Kripto Para

XRP Fiyat Analizi: 20 Mayıs

Sorumluluk reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

XRP piyasası, 19 Mayıs’ta kripto piyasası ani düzeltmeler kaydettikten sonra 1 doların altına düştü. Aslında, XRP’nin değeri, baskı sırasında önemli ölçüde toparlanmadan önce 0,93 dolara kadar düştü. 39,76 milyar dolarlık piyasa değeri ile XRP, 1,15 dolarlık alt işlemle piyasadaki en büyük yedinci kripto para birimiydi.

XRP günlük grafiği

Kaynak: XRPUSD TradingView’de

Altcoin’in günlük grafiği, XRP’nin değeri 1 doların üzerine çıkarken dijital bir varlık olarak yükseldiğini öngörüyordu. Bununla birlikte, piyasadaki istikrarlı dalgalanma, piyasanın bu değere tutunması için zorlayıcı olmuştur.

Baskı sırasında, XRP’nin değeri 0,90 $ ‘lık anlık desteği ile 1,66 $’ lık anlık direnci arasında işaretlendi. Piyasa dünkü düşüşten sonra istikrar kazandığında, XRP, Bitcoin piyasasının yönüne bağlı olarak bu anlık seviyeleri test edebilir.

Muhakeme

Volatilitedeki düşüş Bollinger Bantlarının yakınsamasıyla görüldü. Bu ayın başlarında uzun bir dalgalanma dönemine dikkat çektikten sonra, bantlar sıkışmış ve birbirine paralel kalmıştı. Bu, XRP piyasasının eskisi kadar oynaklık görmeyebileceğini gösterdi. Volatilite düşük kalırken, Signal hattı fiyat çubuklarının üzerine çıktı ve değer kaybının altını çizdi.

Ayrıca, satıştan bu yana piyasada satış baskısı hakim oldu. Aşırı satım ve aşırı alım bölgeleri arasında uzun süre sıçramayı başaran Göreceli Güç Endeksi, aşırı satım bölgesinin altına düşecekti. Bununla birlikte, toparlanma fiyatı göstergeyi daha yükseğe itti ve aynı şekilde 43 değerini belirterek dengeye ulaşmaya çalışıyordu.

Bununla birlikte, alıcılardan gelen ilave baskıya rağmen, XRP piyasası fiyat düşüşü nedeniyle düşüş eğilimini sürdürdü. Özellikle yaklaşık bir ay sonra piyasadan para çıkmaya başladığından, momentum piyasadan kaçıyordu.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Giriş seviyesi: 1,1781 $
Kar alma: 1,7383 $
Stop seviyesi: 0,9020 $
Ödül Riski: 2,03

Sonuç

XRP piyasası, yazının yazıldığı sırada piyasada ayıların ve boğaların varlığına işaret ediyordu. Değerindeki ani düşüş yerini ayılara bıraksa da, alıcılar piyasayı kârda tutuyor. Alıcılar, XRP’nin değerini grafiklerin yukarısına 1.66 dolarlık direnç seviyesine itme çabası olabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: