Kripto Para

XRP/USD Teknik Analizi

© Reuters.

() fiyatı birkaç gün önce yaşanan sert düşüşten sonra ayıların baskısını tam anlamıyla hissetmeye devam ediyor. XRP’nin 0,2705 dolardaki destek bölgesinin altına inmesi, yatırımcıları endişelendirdi ve gerçekten de endişelendiği kadar sert bir düşüş görüldü.

Ripple Yorumları
işlem çiftinin teknik analizine 0,3000 seviyesinin altında bir kapanış yaptıktan sonra satış baskısının artması ile beraber destek noktalarını birer birer aşarak 0,2375 dolar seviyesine kadar geriledi. 2 saatlik grafiğe bakıldığında, Ripple fiyatının 0,2800 dolar noktasından sonra özellikle açığa satış (short) pozisyonlarında bir patlama yaşadığı yorumlanabilir.

XRP/USD işlem çiftinin %23,6’lık Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 0,2666 doların destek noktası olarak yeterince dayanamaması, bu sefer %50’lik Fibonacci noktasına doğru bir kayma yarattı. Ripple yorumlarına bakıldığında sıradaki destek noktasının 0,22 dolar olduğu görülüyor. Eğer 0,2245 doların altına inilirse, 0,22 doların da pek fazla dayanamayacağı tahmin edilmekte.

Bugün Ripple’a karşı açılan davada tam olarak Ripple’ın istediği sonucun çıkmaması da fiyatın sert bir düşüş yaşamasına sebep oluyor olabilir. Ripple olası bir yükseliş trendine girerse ki bu koşullarda oldukça zor gözüküyor, fiyatın 0,25 doların üzerine hacimli bir çıkış yapması gerekmekte.

XRP 2020 Yorumları
XRP’nin 2020 yılı hakkındaki fiyat performansı hakkında aslında farklı yorumlar mevcut. Önde gelen bir analist XRP fiyatı hakkında %40 ve üzeri düşüş olabileceğini vurgulayıp, hedeflediği noktanın 0,15 dolar olduğunu belirtmişti. Eğer XRP fiyatı satış baskısının daha artması ile yoluna devam ederse, gerçekten de 0,15 dolara kadar düşüş şu an mümkün gözüküyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı