Kripto Para

Yatırımcıların ELON, SHIB, BabyDoge’u kontrol etmek için bu nedenleri var

Bitcoin’in son fiyat pompasını kullanan küresel kripto piyasası değeri, 24 saat içinde %5’lik bir artış kaydetti. Bu, önceki haftanın çoğunda piyasa değerinin genel düşüş nedeniyle önemli ölçüde düştüğünü gördükten sonra.

Bununla birlikte, piyasanın gelişigüzel durumuna rağmen, altcoinlerin bir bölümü nispeten daha iyi performans gösterebildi.

ELON, SHIB ve BabyDoge gibi meme jetonları son zamanlarda piyasada ses getiriyor ve bu bir şaka değil. Bu Kripto paraların kısa vadeli yatırım getirileri aslında oldukça etkileyiciydi. Ancak, ayı piyasasındaki en sağlam yatırım seçeneği köpek temalı meme paraları mı? Pekala, öğrenelim.

Dogelon Mars (ELON)  

Dogelon Mars, yazının yazıldığı sırada, CMC’nin meme-coin sıralamasında altıncı sıradaydı. Tokenin basın zamanı değeri 0,0000005076 dolardı. 25 milyon dolara yakın bir piyasa değeri ile bu token, son 24 saat içinde %3’lük bir artışa tanık oldu.  

Kaynak: Santiment

İlginç bir şekilde, ELON’un sosyal hacmi 21 Temmuz’da büyük bir artışa tanık oldu. Aslında, meme Kripto paranın sosyal hakimiyeti de bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Kriptoyla ilgili tüm sosyal medyanın %5.7’sinden fazlasını yutan böylesine önemsiz bir Kripto para, Kripto paranın “sadık” topluluğu hakkında çok şey söylüyor.

Bununla birlikte, sosyal hacminin Kripto paranın ticaret hacmi üzerinde mutlaka bir etkisi olmadığı belirtilmelidir. ELON’un işlem hacmi, yazı yazılırken sadece 1,2 milyon dolardı. Bununla birlikte, alt’ın sosyal oyunu önümüzdeki birkaç gün içinde daha da güçlenirse, ELON’un fiyat artışı olasılığı artacaktır.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, DOGE’den sonra en büyük ikinci mem-para olmaya devam ediyor. SHIB’nin fiyatı da önceki gün hafif bir yükselişe tanık oldu. 2.57 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile alt, basın zamanında 0.000006443 dolardan işlem görüyordu.  

Kaynak: Santiment

Ekli grafikten görülebileceği gibi, SHIB’nin borsalardaki arzı son birkaç gün içinde büyük ölçüde düştü. Bu, adil bir ölçüde, piyasa katılımcılarının aktif olarak bu meme parasını satın aldığı gerçeğinin altını çiziyor. Tokenin hacmi de hız kazanmaya başladı. Bu iki metrik aynı yönde ilerlemeye devam ederse, SHIB’nin fiyatı yakında yükselebilir.

Bebek Doge Parası [BabyDoge]

OG Dogecoin’in yan ürünü olan BabyDoge, Musk’ın “Baby Doge, doo, doo, doo, doo” tweet’inden sonra ilk olarak manşetlere çıkmayı başardı. Alt’ın fiyatı, tweet çekiş kazanmaya başlar başlamaz büyük bir ralli kaydetti. O zaman, ana kripto topluluğundan insanlar, fiyatındaki dramatik artışa fazla dikkat etmediler.

Ancak, meme-coin son birkaç gün içinde %20 – %80 arasında değişen fiyat artışlarına tanık oldu. Altcoin’e böyle zor zamanlarda iyi bir performans sergilediği için gereken kredi verilmelidir. Tıpkı ELON gibi, BabyDoge’un sosyal hacmi bile son zamanlarda ilgi görüyor. Aslında, aynı eğilim Santiment tarafından da vurgulanmıştır.

Dahası, 0.000000002888 değerindeki altcoin’in ayrıca 475.000 ‘den fazla sahibi var. Şaşırtıcı, değil mi? Dahası, yakın zamanda önde gelen bir kripto borsası olan Gate.io bu meme Tokennu listeledi ve aynı şey fiyatına olumlu yansıdı.

Dogecoin’in bir şaka olduğunu mu düşündünüz? Eh, şaka artık çok ileri gitti. Şimdi, başlangıçta birbirleriyle rekabet eden meme-coin varyantlarının, şimdi pazardaki en belirgin altcoinleri zorlu rekabete soktuğu görülüyor.

Şimdi, bu meme belirteçlerinin ölçüleri, genel olarak zorlayıcı bir resim gösterse de, bu Kripto paraların kendilerini genellikle beklenmeyen ve ders kitabı dışındaki pompalamalara ve çöplüklere maruz bıraktığı belirtilmelidir. Nitekim ana akım kripto topluluğu üyeleri, bu paraları kripto para birimi şemsiyesi altına girmeyi düşünmüyor.

Bu nedenle, bu Kripto paralara yatırım yapmaya karar vermeden önce aynı şeye karşı dikkatli olunmalıdır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: