Kripto Para

Yatırımcıların Litecoin'in fiyatından nasıl yararlanabileceği aşağıda açıklanmıştır

Bitcoin altınının gümüşü olan Litecoin, bu yıl kendi iniş ve çıkış payını gördü. Kısa bir süre önce Litecoin, pazarın ilk 10’unda kendine bir yer edinmişti. Ancak son birkaç hafta içinde, sıralaması önemli ölçüde düştü. Aslında, bu yazı yazılırken, LTC listelerde 13. sıradaydı.

Alt’ın değeri geçen ay %6 ve son 3 ayda %43,57 düştü. Şimdi, gümüşün zamanla karardığı bilinen bir gerçek ama aynı şey Litecoin için de geçerli mi? Peki, bir sonuca varmak için kriptonun mevcut durumunu değerlendirelim.

Canlılık

Kripto Para Canlılığı, daha geniş piyasa trendini analiz etmek için kullanılan önemli bir göstergedir. Öncelikle bu, Yok Edilen Kripto Para Günleri ile Oluşturulan Kripto Para Günleri arasındaki orandır. Genellikle, uzun süreli HODL’ler pozisyonlarını tasfiye ettiğinde canlılık artar ve biriktiğinde veya HODL olduğunda azalır.

Kaynak: Glassnode

Buraya ekli çizelgeden görülebileceği gibi, HODLing davranışının piyasaya hakim olduğu oldukça açıktır. Genel olarak, bu sağlıklı bir işarettir. Canlılık eğrisinin doğasına bakıldığında bu aşamanın önümüzdeki birkaç gün daha uzayacağı söylenebilir. Dolayısıyla, bu aşamada Litecoin için endişelenecek fazla bir şey yok.

SOPR ve MVRV Oranı

Hem SOPR (harcanan çıktı-kar oranı) hem de MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer), herhangi bir varlık için birikim aralığının belirlenmesine yardımcı olan temel göstergelerdir. MVRV, LTC’nin piyasa kapitalizasyonunun gerçekleşen kapitalizasyona bölünmesiyle hesaplanır.

Bu oran 1’in altına düştüğünde, resme çok önemli bir geri dönüş bölgesi girer. Basın zamanında, Litecoin için aynı şey 0.86 aralığında geziniyordu. Bu, bir dereceye kadar, Litecoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde bir fiyat rallisi görebileceğinin bir işaretiydi.

Bununla birlikte, birden düşük bir değer, Kripto paranın fiyatının değerinin düşük olduğu anlamına gelir. Bu aşamada, çoğu insan HODLing’lerini satarsa ​​zarar görecektir. Bununla birlikte, LTC’nin bu “ucuz” durumu, uzun vadeli yatırımcılar için uygun bir giriş noktasıdır.

Kaynak: Glassnode

Litecoin yeni oyuncular için hazır

Ayrıca, SOPR da yazı yazılırken 0.94 okuma ile 1’in altında kaldı. Bu oran, gerçekleşen kar/zararın derecesini vurgularken, basın zamanı seviyesi, satış baskısının sona erebileceğini ve satıcıların kısa sürede teslim olacağını gösteriyordu.

Aslında bu, LTC’nin önümüzdeki haftalarda fiyat artışı olasılığını daha da artırdı. Yine, yukarıda bahsedilen SOPR seviyesi, LTC’nin fiyat aralığının yeni oyuncuların piyasaya girmesi için uygun olduğunu ima etti.

Kaynak: Glassnode

Dahası, sadece birkaç gün önce, Japonya ‘ün Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Coinbase’i bir değişim hizmeti sağlayıcısı olarak kaydettirdi. Litecoin, düzenleyici tarafından onaylanan beş kripto para biriminden (BTC, ETH, BCH, XLM) özellikle biridir. Bu gelişme, genel olarak Litecoin’in fiyatına bir yardım eli verebilir.

Bununla birlikte, LTC’nin ekosistem merkezli geliştirmeleri bir süredir durmuştur. MWEB yolda olmasına rağmen, bazı insanlar “terkedilmiş proje” ifadesini onunla ilişkilendirmeye bile başladılar. Bu nedenle, alternatifin uzun vadeli beklentilerini korumak için önümüzdeki haftalarda aynı şeyin geliştirilmesi gerekiyor.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Yatırımcıların Litecoin'in fiyatından nasıl yararlanabileceği aşağıda açıklanmıştır yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: